Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018 do 27. 5. 2018

Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018 do 27. 5. 2018.  Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad, že blog Týždeň v Devínskej si prečítalo v apríli viac ako 3 tisíc čitateľov, že v Istra Centre spieval Miroslav Dvorský, ale aj o lživom a ohováračskom článku v Devexe. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018Týždeň v Devínskej má viac ako 3 tisíc čitateľov

Počet čitateľov blogu Týždeň v Devínskej presiahol v apríli 3 tisícky. Celkovo si počas mesiaca apríl otvorilo blog Týždeň v Devínskej 3 322 reálnych užívateľov. Počet zobrazení stránky za tento mesiac dosiahol 7 988.

Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018Miroslav Dvorský v Devínskej Novej Vsi

V dňoch 19. a 20. mája 2018 prispel k obohateniu atmosféry hodového víkendu v Devínskej Novej Vsi aj jubilejný 25. ročník Festivalu slovenskej národnej piesne. Zlatým klincom programu bol sólista opery Slovenského národného divadla Miroslav Dvorský.

Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018FCL VW DNV : ŠK Svätý Jur 3 : 1 (1 : 1)

Lokomotíva VW DNV sa dočkala prvého domáceho jarného víťazstva až v 27. kole III. futbalovej ligy. Jej súperom bol už dávnejšie istý zostupujúci ŠK Svätý Jur. Reportáž zo zápasu priniesol Lolo Moravec.

Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018Komisie miestneho zastupiteľstva

Miestne zastupiteľstvo v Devínskej Novej Vsi si vytvorilo šesť odborných komisií, ktoré majú poradnú, iniciatívnu a kontrolnú funkciu. O tom ako fungujú píše Ján Žatko.

Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018Bezočivosť protekčného občana

Stanovisko predsedu klubu KDH v Devínskej Novej Vsi k článku v Devexe, v ktorom sa píše o bezočivom stavebníkovi, ktorý strpčuje život svojim susedom. Podľa autora článku je na bezočivého stavebníka krátky aj stavebný úrad, pretože stavebníkov otec je vysokopostavený člen KDH.

Devínska Nová Ves od 21. 5. 2018Kto zabil zdravé stromy?

K polemike na portáli Odkaz pre starostu aj na sociálnej sieti o tom, prečo pracovníci Denovy otrávili zdravé stromy.

Magazín DTV nás 23. 5. 2018 informoval

Bory nás všetkých uväznia

Blog zverejnený v Denníku N o výstavbe bytov v lokalite Bory a o možných problémoch v doprave, ktoré nasťahovanie stoviek ľudí do tejto lokality spôsobí.

Štvrťstoročie Festivalu slovenskej národnej piesne je dôkazom úprimného a prirodzeného vlastenectva

Článok na stránke Matice slovenskej o jubilejnom 25. ročníku Festivalu slovenskej národnej piesne v Devínskej Novej Vsi.

Prečo miznú bratislavské lesy?

Rozsiahla analýza na blogu Denníka N o príčinách ťažby dreva v bratislavských lesoch.

Lesy okolo mesta nesmú byť podľa primátora hospodárskou plantážou

Bratislavské noviny píšu o nesúhlase primátora Bratislavy Iva Nesrovnala s plánovanou ťažbou dreva v bratislavských lesoch a jeho žiadosti o stretnutie s ministerkou pôdohospodárstva Gabrielou Matečnou na túto tému.

Ledecká druhá v Záhrebe na 400 m prekážok (59,02), Čorejová opäť posunula historické maximum

Portál atletika.sk píše o novom atletickom talente, ktorý vyrastá v Devínskej Novej Vsi. Prekážkarka Tereza Čorejová zvíťazila časom 9,28 sekundy v 2. kole ligy Atletického zväzu Bratislavy mladšieho žiactva na štadióne Mladá garda  v behu na 60 m prekážok a posunula slovenské historické maximum v tejto kategórii o ďalšie dve desatiny.

Lesy SR pozastavili ťažbu na Devínskej Kobyle do konca júla

Portál aktuality.sk píše o tom, že Lesy SR dočasne pozastavili ťažbu dreva na bratislavskej Devínskej Kobyle. Rúbať by sa nemalo do konca júla. Dôvodom je druhová ochrana chránených  vtákov.

Na Devínskej Kobyle má pribudnúť nová atrakcia: 21-metrová rozhľadňa

Ďalší článok, tentoraz vo webmagazíne portálu teraz.sk, o pripravovanej výstavbe rozhľadne na Devínskej Kobyle. Podľa starostu Milana Jambora by výstavba mala začať v auguste.

Májové víkendy plné zábavy

Blog obyvateľky Devínskej Novej Vsi o hodovom víkende v DNV a o množstve aktivít počas neho.

ENVIRO: Zastavenie ťažby umožní vtáctvu pri Bratislave úspešne vyhniezdiť

Denník Sme píše o výsledkoch ornitologického prieskumu Ochrany dravcov na Slovensku, na základe ktorého Lesy SR odložili plánovanú ťažbu v bratislavských lesoch.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

V stredu 30. mája sa bude počas celého dňa v Devínskej Novej Vsi športovať. V rámci Svetového dňa výziev a v rámci kampane Na kolesách proti rakovine bude Devínska Nová Ves súťažiť s Račou, v ktorej mestskej časti bude viac športujúcich ľudí. V sobotu 2. júna sa budú môcť deti vyšantiť v areáli pri ZUŠ na Istrijskej ulici. Bude tam pre nich pripravený atraktívny program pri príležitosti Dňa detí. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 284 fanúšikov a možno už počas tohto týždňa sa nám spoločne podarí dosiahnuť tristovku.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *