FCL VW DNV : ŠK Svätý Jur 3 : 1 (1 : 1)

FCL VW DNV : ŠK Svätý Jur
Lolo Moravec

Lokomotíva VW DNV sa dočkala prvého domáceho jarného víťazstva až v 27. kole III. futbalovej ligy. Jej súperom bol už dávnejšie istý zostupujúci ŠK Svätý Jur. Obidve mužstvá sa cez zimnú prestávku vo veľkom zmenili hráčsky, no každý iným spôsobom. Kým domáci vsadili na síce mladých, ale neskúsených hráčov, hostia posilnili mužstvo hlavne o skúsených legionárov. FCL VW DNV : ŠK Svätý Jur 3 : 1.

píše: Lolo Moravec

Priebeh stretnutia FCL VW DNV : ŠK Svätý Jur

Z pohľadu výsledkov to doteraz pre obidve mužstvá nebola žiadna sláva. Domáci na jar do tohto stretnutia získali 5 bodov a hostia 4 body. Jur však získal bod so silným Slovanom Most pri Bratislave za remízu 2 : 2 a pozor, porazil rezervu Slovana Bratislava 1 : 0. Hostia však momentálne majú úzky hráčsky káder, veď aj na zápas s Devínskou nastúpili len s desiatimi hráčmi a to ešte s prázdnou lavičkou náhradníkov.

Prvý polčas

Lokomotíva začala zápas s dobrou príležitosťou Mareka Neštráka, ktorý zblízka trafil len brankára hostí Aymena Kroumu. Skóre stretnutia otvoril v 14. minúte po rohovom kope Kemoko Doumbouya. Hostia sa ujali vedenia 0 : 1.

Lokomotíva sa snažila o čo najrýchlejšie vyrovnanie. Príležitosť na to mal Marek Neštrák, ale aj Miroslav Daniel. Vyrovnávajúci gól padol až v 35. minúte. Strelcom gólu s parádnymi nožničkami bol Vincent Kopín. Otočiť vývoj stretnutia v prospech domáceho tímu mohol do polčasu ešte Miroslav Daniel a Marek Neštrák, no Aymen Krouma podržal svojich spoluhráčov.

Druhý polčas

V druhej časti hry Lokomotíva hostí prakticky k ničomu nepustila. Kontrolovala jej priebeh, no zlomiť ich defenzívu sa jej podarilo až v 70. minúte, kedy Miroslav Daniel strelil jej vedúci gól na 2 : 1. O osem minút neskôr poistil vedenie devínskonovovešťanov Alexander Bíreš.

Hodnotenia trénerov

FCL VW DNV : ŠK Svätý JurŠK Svätý Jur, Miroslav Hirko:

Na tých našich chlapcov som hrdý preto, že nie je jednoduché hrať v takých podmienkach desiati, neskôr ešte o jedného menej. Bojovali však, nemám im čo vyčítať, hrali to čo vedia. Keby sme boli jedenásť na jedenásť, bolo by čo hodnotiť. Bol to ťažký súper, trocha sme ho potrápili, to ma teší.

FCL VW DNV : ŠK Svätý JurFCL VW DNV, Jozef Balog:

Ešte pred zápasom som hráčom hovoril, že súper sem neprišiel len odovzdať body, dajte nám päťku a ideme domov. My sme vedeli, že pokiaľ budú vládať budú nepríjemní. O tom sa presvedčil Most pri Bratislave, ale aj béčko Slovana Bratislava. Hrali o desiatich, boli kompaktní hlavne v prvom polčase. Zo štandardky sme dostali gól. Snaha nášho mužstva bola, šance sme mali, na druhej strane stál výborný brankár. Tí naši chalani sú ešte veľmi mladí a neskúsení. Ako keby sa báli toho víťazstva. Musíme ďalej pracovať a v lete mužstvo posilniť skúsenými hráčmi, aby sa mali od koho učiť.

Videoreportáž zo zápasu FCL VW DNV : ŠK Svätý Jur