Devínska Nová Ves od 19. 4. 2021

Ján Žatko

Púpavové more pri Devínskom jazere, online miestne zastupiteľstvo, začal sa stavať nový cyklomost, odvrátená strana Slovenska očami Tomáša Hulíka, Jozef Klačka v RTVS, Pokladovka pokračuje. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na online zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 21. apríla sa konalo online zasadnutie miestneho zastupiteľstva DNV. Opäť formou videokonferenčného hovoru a tak sa ho žiaľ občania nemohli zúčastniť naživo, ale mohli ho sledovať iba na internete. Verím, že je to už naposledy a na ďalšom zasadnutí sa stretnú poslanci už fyzicky a občania na ňom budú môcť aj osobne predniesť svoje pripomienky.

Fotografia týždňa

Púpavové more pri Devínskom jazere, medzi Devínskou Novou Vsou a Starým bicyklom. Foto:  Barbora Ebringerová.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

V Kresle DTV sa zhovárala moderátorka Barbora Chlebcová s pediatrom Jakubom Géczom.

Napísali o nás

Bratislavský kraj začal s výstavbou cyklomosta, ktorý spojí obce Vysoká pri Morave a rakúsky Marchegg

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal s výstavbou cezhraničného cyklomosta, ktorý spojí obce Vysoká pri Morave a rakúsky Marchegg. Projekt realizuje BSK v spolupráci so Spolkovou krajinou Dolné Rakúsko v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko a dokončený má byť do leta budúceho roka. Od Cyklomosta slobody v Devínskej Novej Vsi je vzdialený približne 10,5 kilometra proti toku rieky Morava. Informujú webnoviny.sk.

Hanba národa: Takto vyzerá odvrátená strana Slovenska

Po znovuotvorení Slovenského národného múzea v Bratislave je v jeho sídelnej budove opäť prístupná aj výstava Odvrátená strana Slovenska. Dokumentarista a fotograf Tomáš Hulík na nej predstavuje súčasný stav kultúrneho a prírodného dedičstva v krajine, ako dedičstvo obdobia socializmu, ktoré Slovákov poznačilo viac než sú si schopní priznať. Informuje hnonline.sk.

Hľadáme poklad a strážime les. Aprílové kolo Pokladovky je aj o pomoci prírode

Minulý týždeň sme si pripomenuli Deň Zeme, tento mesiac je mesiacom lesov a v tomto duchu sa bude niesť aj tohtomesačné hľadanie pokladu. V aprílovom kole celoslovenskej hry Pokladovka sa premeníme na lesných strážcov, ktorí hľadajú poklad a čistia les od odpadkov. Organizátorkou Pokladovej hry je Marcela Kramplová z Pohybového centra Bublinka. Infomuje ahojmama.sk.

Chorvátsky magazín

RTVS sa v rámci publicistickej relácie zo života národnostných menšín žijúcich na Slovensku venovala tentoraz chorvátskej menšine. Okrem iného sa z magazínu dozviete o práci archivára a historika Jozefa Klačku a o projektoch, ktoré pripravuje Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku.

Devínska Nová Ves očakáva

Konečne sme sa dočkali aspoň čiastočného uvoľňovania opatrení. Miestny úrad je síce ešte stále otvorený v obmedzenom režime (prijímanie stránok sa viaže na rezerváciu ), ale otvárajú sa terasy reštaurácií a opäť sú verejne slávené sväté omše, aj keď iba s obmedzeným počtom veriacich.  V sobotu môžete pomôcť pri obnovení značenia na Sandbergu. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu a otvorené je už aj Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku. Aj naďalej môžete sledovať nedeľnú svätú omšu v priamom prenose na internete. Denova pokračuje v rozmiestňovaní veľkokapacitných kontajnerov na verejných priestranstvách. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 187 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *