Devínska Nová Ves od 14. 9. 2020

Ján Žatko

Rokovali poslanci miestneho zastupiteľstva. Starosta sa stretne s občanmi. V sobotu budú v Devínskej prvé Farmárske trhy. Miestny úrad uskutočnil monitoring vrecového zberu triedeného odpadu. Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 16. 9. 2020 sa uskutočnilo zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Zastupiteľstvo bolo verejné. O 16.00 bol priestor na vystúpenia občanov. V rámci tohto bodu mohol hocikto vystúpiť s akýmkoľvek problémom týkajúcim sa našej mestskej časti. Zastupiteľstvo bolo tentoraz vo veľkej sále Istra Centra.

Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi

V Devínskej Novej Vsi sa už veľmi dlho diskutuje o tom ako veľmi chýba našej mestskej časti trhový predaj ovocia a zeleniny, kde by sme si mohli kúpiť čerstvé lokálne vitamíny. Tí ktorí pracujú v centre mesta si môžu nakúpiť na Miletičke alebo na Žilinskej. V sobotu môžeme zájsť na trh do Stupavy. Možno ale už aj u nás svitá na lepšie časy. Miestny úrad zorganizoval prvý Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi. Uskutoční sa na budúcu sobotu 26. 9. 2020 od 8.00 do 14.00 na parkovisku pred obchodným centrom Glavica. Príďte si aj vy nakúpiť kvalitné domáce potraviny. A nezabudnite na to, že či sa farmárske trhy budú konať pravidelne, závisí hlavne od záujmu nás, kupujúcich.

Nový systém hodnotím celkom pozitívne (to bol pokus o vtip)

V Devínskej Novej Vsi sa už niekoľko mesiacov diskutuje o zmene v systéme zberu separovaného odpadu, ktorá sa týka majiteľov rodinných domov. Doterajší systém sa nahradil  vrecovým zberom bez toho, aby sa hocikto dotknutých občanov spýtal, či im to vyhovuje, alebo nie. O tejto téme sa diskutovalo aj na tohto týždňovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva. O tom však budem písať neskôr. Dnes sa budem venovať aktivite miestneho úradu, ktorá ma veľmi zaujala. Miestny úrad uskutočnil monitoring vrecového zberu triedeného odpadu. A ako ten monitoring dopadol?

Starosta Dárius Krajčír bude diskutovať s obyvateľmi sídliska Stred

Starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír pokračuje v sérii stretnutí so svojimi občanmi na uliciach našej mestskej časti. Najbližšie stretnutie je určené tentoraz hlavne pre obyvateľov sídliska Stred. Bude sa konať v pondelok 21. 9. 2020 od 16.00 do 18:00 v areáli pri ZUŠ Istrijská 26.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Máme za sebou už druhý cyklus vrecového zberu separovaného odpadu.

Napísali o nás

Domy a byty sčítali aj počas leta – ako sme na tom v Bratislavskom kraji?

Počas letných mesiacov pokračovala prvá fáza najrozsiahlejšieho štatistického zisťovania – projekt Sčítania obyvateľov, domov a bytov 2021, ktorý sa realizuje na celom Slovensku v spolupráci so samosprávami. V rámci Bratislavy najrýchlejšie napreduje sčítanie v mestských častiach Devínska Nová Ves, Dúbravka, Nové Mesto a Ružinov. Získané dáta by mali pomôcť hlavne pri plánovaní výstavby obecných bytov, budovaní zariadení pre deti, ako sú školy, škôlky a voľnočasové centrá, revitalizácii domov a napríklad zväčšovaní zelených plôch. Píšu Bratislavské noviny.

Hubárska sezóna je tu. Kam ísť na huby či ako rozoznať, ktoré sú jedlé?

Zber húb je na Slovensku veľmi populárny. Hubárska sezóna je už v plnom prúde a na svoje si prídu hubári zo západného, stredného, ale aj východného Slovenska. Potešia sa tí, ktorí zavítajú do lesov v Devínskej Novej Vsi, Pezinku, do lesov v okolí Banskej Bystrice, Popradu, Košíc i mnohých ďalších oblastí. Informujú Dobré noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

V pondelok sa môžete opäť stretnúť na ulici so starostom Dáriusom Krajčírom. V sobotu nezabudnite navštíviť prvý Farmársky deň v Devínskej Novej Vsi. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 116 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *