Devínska Nová Ves od 14. 6. 2021

Ján Žatko

Fenomenálna Terezka Čorejová. Čo vyrastie na Slnečnom vrchu? Chorvátsky prezident v Devínskej. Nová workoutová zóna na Kolónii. Do boja proti komárom vytiahli aj drony. Pozor na májku fialovú! Cez víkend sa môžeme tešiť na Bratislavské mestské dni. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Verejné prerokovanie projektu Slnečný vrch

V stredu 26.05.2021 sa na Magistráte hl. m. SR Bratislavy uskutočnilo verejné prerokovanie navrhovanej činnosti „Obytný súbor Slnečný vrch I, Bratislava – Devínska Nová Ves“ v rámci posudzovania vplyvu tohto projektu na životné prostredie (tzv. EIA). Záujemci sa mohli zúčastniť tohto prerokovania aj online.

Rastislav Tešovič, Dárius Krajčír a Slnečný vrch

Rastislav Tešovič má problém. Zvolal Dárius Krajčír mimoriadne zastupiteľstvo v rozpore so zákonom? Verejné prerokovanie navrhovanej činnosti „Obytný súbor Slnečný vrch I“. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v máji na blogu Týždeň v Devínskej.

Vyrastú na Slnečnom vrchu rodinné domy, alebo vežiaky?

V stredu 2. júna 2021 sa v Košťálke uskutočnila Komisia výstavby a životného prostredia. Najdôležitejším bodom programu bolo zaujatie stanoviska k Správe o hodnotení zmeny navrhovanej činnosti „Obytný súbor Slnečný vrch I , Bratislava – Devínska Nová Ves“ vypracovanej podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Fotografia týždňa

Ďalší fenomenálny úspech našej Terezky Čorejovej. Na slovenskom dorasteneckom šampionáte v Košiciach prekonala viac ako dve desaťročia starý dorastenecký rekord v behu na 100 m prekážok. GRATULUJEME! Zdroj: FB Slovenský atletický zväz.

Video týždňa

A ešte raz skvelý výkon Terezky Čorejovej na majstrovstvách Slovenska, tentoraz na videu. Zdroj: youtube kanál Tereza Čorejová.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

Moderátorka Lucia Stankovská sa v Kresle DTV zhovárala s psychologičkou a lektorkou Máriou Kopčíkovou o dospievaní detí a komunikácii s nimi.

Napísali o nás

Bratislavské mestské dni oživia ulice hlavného mesta koncom júna, prinesú pestrý program

Uvoľnenie pandemických opatrení so sebou prinieslo opätovnú organizáciu mnohých letných podujatí, ktoré mali ročnú prestávku. Bratislavské mestské dni štartujú už v piatok 25. júna a končia v nedeľu 27. júna. Zároveň sa začne aj festival Kultúrne leto. Podujatie sa uskutoční v Starom Meste, Petržalke, Dúbravke, Rači, Záhorskej Bystrici, Devínskej Novej Vsi, Vajnoroch. Informoval portál bratislavaden.sk.

Na beh lesmi sa vydalo vyše 700 účastníkov – preteky mali aj charitatívne posolstvo

Premiéra ako hrom, aj napriek tomu, že bola obloha azúrovo modrá. Bez mrakov a v tropickom teple prebehli historicky prvé preteky série Behaj lesmi na Slovensku. Účastníci prebehli bratislavským hradom Devín až do hlbokých lesov Devínskej Kobyly. Informovali Bratislavské noviny.

Od TOHTO chrobáka ruky preč! Je najjedovatejší na Slovensku, natrafíte naňho aj v Bratislave

Májka fialová (Meloe violaceus) je zaujímavý chrobák, na ktorého môžete v prírode natrafiť už od apríla. Púta svojim vzhľadom, takže pritiahne aj pozornosť detí. Mali by ste však byť opatrní. Májka sa totiž bráni tak, že vylučuje žltkastú tekutinu, ktorá obsahuje prudko jedovatý kantaridín. Pre človeka môže byť smrteľný už pri dávke 30 mg. Rozhodne tohto chrobáka preto nechytajte do rúk. Májka fialová sa vyskytuje takmer všade na Slovensku. V blízkosti Bratislavy ju môžete zazrieť napríklad na Devínskej Kobyle či v okolí čunovských jazier. Určite ju však nezabíjajte. Je zákonom totiž zákonom chránená a hrozila by vám pokuta. Informuje portál bratislava.dnes24.sk.

V Devínskej Novej Vsi otvorili novú workoutovú zónu pre verejnosť

CTP – európsky líder priemyselných nehnuteľností, otvára v spolupráci so samosprávou a komunitou občanov novú workoutovú zónu v Devínskej Novej Vsi. Workoutová zóna vznikla v rámci dlhodobého konceptu Dobrý sused, prostredníctvom ktorého CTP podporuje spoločensky zodpovedné správanie v lokalitách, kde prevádzkuje svoje parky. Informujú Bratislavské noviny.

Devínsku Novú Ves navštívil chorvátsky prezident Milanovič

Bratislavskú Devínsku Novú Ves navštívil v utorok (15. 6.) prezident Chorvátskej republiky Zoran Milanovič, ktorý je v slovenskej metropole pri príležitosti GLOBSEC Bratislava Fóra 2021. Chorvátsky prezident ocenil humanitárnu pomoc po zemetraseniach, ktorú mestská časť odovzdala krajine v tomto roku. Informuje portál bratislava.zoznam.sk.

Vallo vytiahol do boja proti komárom novú zbraň: Dron

Bratislavská radnica bojuje proti larvám komárov aj postrekmi z dronu, ktorý rozmetá larvicíd BTI nad liahniskami. Dnes lieta dron nad Vajnorským rybníkom a tiež na Devíne a v Jarovciach. Informuje denník Plus jeden deň.

Čorejovej paráda na M-SR dorastu v Košiciach: Slovenský rekord (13,75) na 100 m prekážok

Na slovenskom dorasteneckom šampionáte v Košiciach sa o bonbónik postarala Tereza Čorejová, ktorá podala vo finále behu na 100 m prekážok dievčat parádny výkon. Časom 13,75 sekundy (vietor +1,5 m/s) až o 21 stotín zlepšila dorastenecký rekord SR. Ten patril už vyše dve desaťročia od 13. júla 1999 Veronike Bobákovej, ktorá v dánskom Esbjergu dosiahla 13,96 sekundy. Šestnásťročná Čorejová si už v rozbehu zlepšila osobné maximum na 14,16 a vo finále z neho stiahla neskutočných 41 stotín. Informuje portál atletika.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V utorok nezabudnite vyložiť pred brány rodinných domov vrecia s plastovým odpadom. V stredu bude miestne zastupiteľstvo. Žiaľ, opäť iba online. Cez víkend určite z Devínskej neodchádzajte! Čaká vás tu množstvo atrakcií v rámci Bratislavských mestských dní. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 213 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *