Devínska Nová Ves od 13. 3. 2023

Ján Žatko

Májka fialová sa už prebudila. Jozef Rajchl prebehol krížom cez Austráliu. Slnečné vrchy sa pohli. Bude sa hýbať aj nový výstavba pri OC Glavica. Plat starostu a odmeny poslancov. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Plat starostu, odmeny poslancov a členov komisií

Na februárovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva poslanci okrem iného schvaľovali aj nový odmeňovací poriadok poslancov miestneho zastupiteľstva a členov komisií.

Slnečné vrchy sa pohli

Na konci februára zasadala prvýkrát v tomto volebnom období Komisia výstavby a životného prostredia. Okrem iného sa opätovne zaoberala aj plánovanou výstavbou v dotyku ulice Jána Jonáša, projektom Slnečný vrch II.

Koľko ďalších nových bytov ešte Devínska unesie?

Magistrát Bratislavy ešte v decembri 2021 vyhlásil výzvu na predkladanie žiadosti na zmenu územného plánu za účelom zvýšenia dostupnosti bývania v Bratislave. Výzva je určená developerom a jej cieľom je výstavba ďalších a ďalších bytov v Bratislave. Jeden z developerov na výzvu zareagoval a chce postaviť 143 nových bytov na Vukovarskej ulici.

Fotografia týždňa

Už sa prebudila. Májka fialová (Meloe violaceus) na Devínskej kobyle. Foto: Pavol Demes.

Video týždňa

Prebehol krížom cez Austráliu: Ultramaratónec Jozef Rajchl v Štúdiu JOJ 24.

Devínska Nová Ves očakáva

Denova predlžuje otváracie hodiny na zbernom dvore. Pokračujú úvodné rokovania komisií, tentoraz bude na futbalovom štadióne zasadať Komisia športu a turizmu. V stredu bude na ZŠ Pavla Horova Deň otvorených dverí. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 398 sledovateľov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *