Devínska Nová Ves od 11. 3. 2019 do 17. 3. 2019

Ján Žatko

Najvýznamnejšia udalosť týždňa je tentoraz  jednoznačná. Zuzana Čaputová v Devínskej Novej Vsi prevalcovala konkurenciu. Ale všimli sme si aj iné udalosti. Petičný výbor ešte ani nestihol odovzdať petíciu proti výstavbe obytného domu a ubytovne pri rybníku na Istrijskej ulici a už tu máme ďalšiu jóbovku. Na portáli enviroportal.sk  sa v piatok objavila informácia o posudzovaní vplyvov na životné prostredie EIA plánovaného nového sídliska Slnečný vrch I. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na futbalovú jar v DNV

11. 3. 2019Po zimnej prestávke boli cez víkend zahájené futbalové súťaže . Ako prvý sa na jar zapojil do diania A tím FCL VW DNV v TIPOS 3. lige Bratislava. Vo Vajnoroch zvíťazil 5:2 a priebežne je na 3. mieste. Tento víkend sa naplno rozbiehajú ďalšie súťaže riadené Bratislavským futbalovým zväzom.

Sovule hľadajú ďalšie Sovule

11. 3. 2019Od septembra 2017 pôsobí v Devínskej Novej Vsi prírodovedný klub Sovule, ktorý vedie  deti vo veku od 6 do 15 rokov k poznávaniu prírody a úcte k nej. Ak máte deti v tomto veku, možno by privítali možnosť zažiť množstvo dobrodružstiev v prírode s kamarátmi. Sovule sa stretávajú každú stredu a každú sobotu.

Kto chce stavať športovú halu pri rybníku

V posledných týždňoch sa v Devínskej Novej Vsi vášnivo diskutuje o plánovanej výstavbe športovej haly, bytového domu a ubytovne pri rybníku na Istrijskej ulici. Zámer posvätil bývalý starosta Milan Jambor. Ten súčasný, Dárius Krajčír, sa s názorom svojho predchodcu nestotožnil a poslal na Okresný úrad Bratislava zamietavé stanovisko mestskej časti. Svoje námietky poslalo na Okresný úrad aj desiatky občanov Devínskej Novej Vsi. Zároveň aktivisti zbierajú podpisy pod petíciu proti tejto výstavbe. Kto vlastne chce športovú halu v Devínskej Novej Vsi postaviť? A prečo ju ľudia nechcú?

Všetko najlepšie Danka Lipková

Danka Lipková

V tomto týždni oslávila narodeniny pani Danka Lipková. Osoba, ktorú pozná hádam každý obyvateľ Devínskej Novej Vsi nad 60 rokov a určite aspoň polovica z tých ostatných. Ak by ste náhodou nevedeli, Danka Lipková je dlhoročnou vedúcou a dušou Klubu dôchodcov v Devínskej Novej Vsi.

Všetko najlepšie Jozef Slovinec

V tomto týždni oslávil narodeniny aj ďalší človek, ktorého si veľmi vážim. Bývalý predseda Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi Jozef Slovinec. Všetko najlepšie Ti prajem Jozef.

Magazín DTV nás 13. 3. 2019 informoval o

Bratislava – Devínska Nová Ves – Výsledky prezidentských volieb 2019

V Devínskej Novej Vsi Zuzana Čaputová prevalcovala konkurenciu. V prvom kole prezidentských volieb tu získala 60, 4 % hlasov. S obrovskou stratou skončili na druhom mieste Maroš Ševčovič s 11, 6 % hlasov a Štefan Harabin s 10, 2 % hlasov. Informuje denník SME.

V Devínskej pridá projekt Bystrická druhú etapu. Prinesie 36 bytov

Rezidenčný komplex Byty Bystrická sa rozrastie. Developer Byty Opletalova spustil predaj druhej etapy, ktorá v Devínskej Novej Vsi prinesie 36 bytových jednotiek. S dokončením projektu sa počíta o dva roky. TREND Reality písal o prvej etape projektu ešte v máji 2017. Investor vtedy predstavil projekt prestavby bývalého školiaceho strediska, ktoré malo priniesť 32 bytov a dvojicu apartmánov. Informuje portál reality.trend.sk.

Tomáš Hulík: Príroda je ako dobré kino

Denník Pravda zverejnil rozhovor s Tomášom Hulíkom. Tomáš nie je len prírodovedcom, ktorý zachytáva prírodu a zvieratá objektívom fotoaparátu a kamery. Rovnako zapálene hovorí o tajomstvách nakrúcania a o škodách, ktoré my ľudia páchame na prírode. Aj o tom bude jeho ďalší film Odvrátená strana Slovenska. Tomáš Hulík býva v Devínskej Novej Vsi.

Vandali zavítali aj na Devínsku Kobylu. Poškodzujú turistické značky

Strážcovia prírody zo Štátnej ochrany prírody SR začali v spolupráci s políciou na dennej báze kontrolovať územie Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Dôvodom je často opakované porušovanie zákona o ochrane prírody a nevhodné správanie sa niektorých návštevníkov, najmä vylamovanie turistických značiek. Informujú Bratislavské noviny.

V Devínskej Novej Vsi pribudne nové ekocentrum, slúžiace širokej verejnosti, ktoré bude sídliť v historickej budove Mýtnice

V budove historickej Mýtnice v Devínskej Novej Vsi a na zrekonštruovanom nádvorí má vzniknúť ekocentrum, kde budú mať deti a ostatná verejnosť priestor na rôzne aktivity pod vedením odborných lektorov. V priestoroch Mýtnice bude aj takzvaný ekodomček, kam chce mestská časť umiestniť bicykle na požičiavanie. Ekodomček bude samozrejme plne ekologický so zelenou vegetačnou strechou. Informuje spravodajský portál bratislavaden.sk.

Aj zber jarných kvetov má svoje pravidlá, pripomína MŽP

Ministerstvo životného prostredia SR apeluje na dodržiavanie povinností pri zbere kvetov. Ak rastliny pochádzajú z voľnej prírody maximálne v prvom a druhom stupni ochrany územia, ľudia si ich môžu natrhať. Chránené územia s tretím až piatym stupňom ochrany sú podľa envirorezortu primerane označené a treba v nich chodiť po vyznačených trasách. Informuje TASR.

Pri nehode v Devínskej Novej Vsi zahynul chodec, prípadom sa zaoberá inšpekcia

Pri dopravnej nehode v Devínskej Novej Vsi zahynul v piatok ráno 53-ročný chodec. Prípadom sa zaoberá aj Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Nehoda sa podľa slov ministerstva stala o 6.00 h ráno na ulici Pri železničnej trati. Jej účastníkmi boli vodič osobného auta BMW a 53-ročný chodec. Informuje denník SME.

Bratislavská mestská polícia chce pomocou častých a opakovaných kontrol zabezpečiť návštevníkom bezpečnejšiu Bratislavu

Mestskí policajti Expozitúry Bratislavy IV vykonali počas tohto týždňa na území štvrtého bratislavského okresu špeciálnu kontrolu, ktorá sa týkala vopred vytypovaných lokalít Jej cieľom bolo eliminovať, predchádzať páchaniu akýchkoľvek foriem protiprávnych činností, ako aj kontroly dodržiavania čistoty a poriadku v mestských častiach Karlova Ves, Dúbravka, Lamač a Devínska Nová Ves. Informuje spravodajský portál bratislavaden.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Najbližšiu nedeľu sa stretnú devínskonovoveskí matičiari na svojej výročnej schôdzi. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 872 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *