Devínska Nová Ves od 10. 9. 2018 do 16. 9. 2018

nová ves
Ján Žatko

V tomto týždni bola uzávierka podávania kandidátnych listín do komunálnych volieb. Čoskoro sa dozvieme, kto chce byť v Devínskej Novej Vsi starostom a kto sa uchádza o poslanecký post. Nejaké informácie už na verejnosť prenikli. Cez víkend bolo v Devínskej niekoľko zaujímavých akcií. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 10. 9. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV 

FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná 2 : 0

nová vesLolo Moravec prináša reportáž z ďalšieho víťazného zápasu našich futbalistov. Tentoraz Devínska Nová Ves zvíťazila nad Dunajskou Lužnou 2 : 0.

Budú komunálne voľby v Devínskej zmanipulované?

nová vesV utorok 11. septembra bol posledný termín na podávanie kandidátnych listín. Teraz je rad na miestnej volebnej komisii, aby preskúmala kandidátne listiny a zaregistrovala všetkých kandidátov, ktorí spĺňajú zákonom požadované podmienky. O zaregistrovaní alebo nezaregistrovaní kandidátov musí miestna volebná komisia rozhodnúť najneskôr do 26. septembra.

Výšľap na Devínsku Kobylu 2018

nová vesPozvánka na zaujímavé turisticko-športové podujatie Výšľap na Devínsku Kobylu, ktoré v Devínskej Novej Vsi zorganizoval ultramaratónec Jozef Rajchl XTREMERUN spoločne s Turistickým klubom AŠK Inter Bratislava a Istra Centrom.

Svätá omša vo Waitovom lome

nová vesPozvánka na svätú omšu pod holým nebom vo Waitovom lome na západnom svahu vrchu Devínska Kobyla. Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie sa tu už tradične schádzajú veriaci z Devínskej Novej Vsi, ale aj zo širokého okolia.

Pochod na Devínsku Kobylu sa vydaril

nová vesAtmosféra a výsledky non-stop pochodu alebo behu na trase Devínska Nová Ves – Devínska Kobyla a späť pod názvom Výšľap na Devínsku Kobylu, ktorý usporiadal ultramaratónec Jozef Rajchl spoločne s ďalšími spoluorganizátormi už dvanástykrát.

Magazín DTV nás 12. 9. 2018 informoval

Kam v Bratislave zadarmo: Mesto ožije vinobraniami, bude sa piknikovať aj spoznávať les

Spravodajský portál Bratislava.dnes.24.sk pozýval svojich čitateľov okrem iných bratislavských akcií aj na Pivného Janka do Devínskej Novej Vsi.

O post starostu Devínskej Novej Vsi chce zabojovať aj miestny poslanec Rastislav Tešovič

Bratislavské noviny píšu o prioritách kandidáta na starostu Devínskej Novej Vsi Rastislava Tešoviča.

O kreslo starostu Devínskej Novej Vsi má záujem aj D. Krajčír

Bratislavské noviny píšu o prioritách kandidáta na starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra.

Komunálne voľby 2018: Aké majú starostovia skúsenosti s korupciou

Portál aktuality.sk pred komunálnymi voľbami 2018 hovorí so starostami o korupcii. V súvislosti s obvinením z korupcie je v článku spomínaný aj starosta Devínskej Novej Vsi.

V Devínskej Novej Vsi sa zmení starosta

Denník SME píše o známych kandidátoch na starostu Devínskej Novej Vsi. Súčasný starosta Milan Jambor medzi nimi nie je.

Nové trate električiek v Bratislave už mohli byť

Polemika o plánovaných nových električkových tratiach, okrem iného aj do Devínskej Novej Vsi. Píše denník SME.

Týždeň mobility: Od nedele cestujete MHD s vodičákom úplne zadarmo!

Bratislavské noviny píšu o Týždni mobility a o možnosti pre vodičov cestovať v bratislavskej MHD zadarmo. Bližšie podrobnosti nájdete v tomto článku.

Devínska Nová Ves očakáva

Nezabudnite, že je Týždeň mobility. To znamená, že ak necháte svoje auto doma, môžete v bratislavskej MHD cestovať zadarmo. Stačí sa preukázať vodičským preukazom. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 589 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *