FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná 2 : 0

FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná
Lolo Moravec

Futbalistom FCL VW DNV sa v novej sezóne 2018/2019 darí nad očakávanie. Po 6. kolách sú s 15 bodmi na treťom mieste, len o skóre za druhou Račou a tri body za prvým Slovanom Bratislava B, s ktorým zaznamenali jedinú prehru v predošlých šiestich kolách. Navyše od 4. kola ťahajú víťaznú sériu troch stretnutí. ŠK Tomášov 4 : 3, ŠK Báhoň 2 : 1 a teraz FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná  2 : 0 (1 : 0).

píše: Lolo Moravec

FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná  2 : 0

V 6. kole mali futbalisti Devínskej za súpera na svojom štadióne mužstvo OFK Dunajská Lužná. S týmto tímom mali možnosť v tomto roku si zmerať sily už dvakrát. Na jar mu podľahli doma 0 : 2 a tesne pred začiatkom jesennej časti III. futbalovej ligy s ním prehrali v Lužnej tým istým rozdielom v rámci pohárového stretnutia Slovnaft cup. Tento zápas bol však úplne o inom ako spomínané. Hostia si síce vypracovali prvú šancu stretnutia, ale tým vlastne v ňom skončili. Výborne rozbehnutá Lokomotíva im v priebehu ďalších minút nedala žiadnu možnosť, aby nejakým výraznejším spôsobom ohrozili Aymena Kroumu v ich bráne. Naopak, už v 13. minúte po krásnych nožničkách Patrika Sopatu išla do vedenia.

Patrik Sopata 1 : 0

V 68. minúte korunovali devínskonovovešťania svoj brilantný výkon druhým gólom. Gólový účet si ním vytvorila nová posila v radoch Lokomotívy Matheus Da Silva Lima. Tento dvojgólový náskok si Devínska udržala až do konca stretnutia a zaznamenala tak tretie víťazstvo v rade. FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná 2 : 0 (1 : 0).

Matheus Da Silva Lima 2 : 0

Hlasy po zápase

FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná Jozef Balog, tréner FCL VW DNV: Dnes sme sa veľmi dobre pripravili na súpera. Mali sme ho prečítaného, hrali sme s ním Slovenský pohár. Zodpovedne sme hrali zozadu, veľmi dobre vypĺňali priestory v strede a hlavne zatvárali kraje. Súper musel hrať na nakopávané lopty, kde to Filip Janovský s Michalom Špekkerom výborne zbierali. Musím pochváliť celé mužstvo, všetci makali. Od brankára až po toho posledného náhradníka. Vyhrali sme zaslúžene.

FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná Patrik Sopata, hráč FCL VW DNV: V šatni sme si povedali že by bolo dobré, keby sme do 15. minúty dali vedúci gól a tak sa aj stalo. Súper však hrýzol ďalej. Nedali sme sa, bojovali sme všetci ako jeden tím. Chlapci na lavičke žili a žili aj diváci, to je najdôležitejšie. Čaká nás teraz v nedeľu zápas v Ivanke. Treba potvrdiť domáce body vonku a potom máme doma Pezinok. Budú to dva ťažké zápasy, ale chceme zvíťaziť a držať sa víťaznej vlne čo najdlhšie.

FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná Ivan Betík, hráč FCL VW DNV: My sme vedeli, že to bude od začiatku veľmi ťažký zápas, ale pristúpili sme k nemu tak, ako to má byť. Každý chalan dnes makal na ihrisku a vyhrali sme. To je hlavné.