Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi

Ján Žatko

V Devínskej Novej Vsi sa už veľmi dlho diskutuje o tom ako veľmi chýba našej mestskej časti trhový predaj ovocia a zeleniny, kde by sme si mohli kúpiť čerstvé lokálne vitamíny. Tí ktorí pracujú v centre mesta si môžu nakúpiť na Miletičke alebo na Žilinskej. V sobotu môžeme zájsť na trh do Stupavy. Možno ale už aj u nás svitá na lepšie časy. Miestny úrad zorganizoval prvý Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi. Uskutoční sa na budúcu sobotu 26. 9. 2020 od 8.00 do 14.00 na parkovisku pred obchodným centrom Glavica. Príďte si aj vy nakúpiť kvalitné domáce potraviny. A nezabudnite na to, že či sa farmárske trhy budú konať pravidelne, závisí hlavne od záujmu nás, kupujúcich.

pozýva: Ján Žatko

Kedy a kde bude Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi?

Prvý Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi bude v sobotu 26. 9. 2020 od 8.00 do 14.00 na parkovisku pred obchodným centrom Glavica Budete mať možnosť zakúpiť si na ňom kvalitné slovenské potraviny priamo od slovenských farmárov a výrobcov.

Zvolené predajné miesto pred obchodným domom Glavica poskytne dostatočne veľké a dobre prístupné miesto pre väčšinu obyvateľov pešo, autobusom alebo vozidlom. Ide o lokalitu, ktorá je dobre známa a bežne navštevovaná.

farmársky trh v devínskej
OC Glavica.

Čo sa bude ponúkať?

Na Farmárskom trhu v Devínskej Novej Vsi sa vám predstaví približne 30 predajcov a nájdete tam veľký sortiment produktov – čerstvú aj zaváranú zeleninu, ovocie, mliečne a mäsové produkty, pekárenské výrobky, med a medové produkty, výrobky malých remeselníkov a veľa ďalšieho. V predajných stánkoch vám poradia výrobcovia, pestovatelia a chovatelia, ktorí vám ponúknu svoju produkciu vyrobenú podľa vlastných receptúr a z vlastných surovín.

farmársky trh v devínskej
Sobotný trh v susednej Stupave.

Čo sú to farmárske trhy?

Trhy pod touto značkou sa konajú pravidelne v niektorých mestách na Slovensku a aj v niekoľkých mestských častiach Bratislavy. Ich koncept vznikol pred siedmimi rokmi. Farmárske trhy si zakladajú na originálnych slovenských produktoch a sprostredkovávajú kontakt medzi slovenským spotrebiteľom a farmárom. Podmienkou pre predajcov je preukázanie tradície a pôvodu v miestnom regióne.

farmársky trh v devínskej
Farmárske trhy v Senci.

Budú aj ďalšie farmárske dni?

Pravidelnosť trhov a harmonogram na rok 2021 sa stanoví podľa návštevnosti a záujmu občanov o prvý termín konania. Našim záujmom je, aby Farmárske trhy mali pravidelnú frekvenciu a miesto konania. Bližšie informácie o ďalších trhoch do konca roka 2020 budú komunikované na oficiálnej webovej stránky MČ, na FB stránke, na plagátoch v informačných tabuliach a v rozhlase.

V prípade záujmu stať sa súčasťou Farmárskych trhov ako predajca, kontaktujte: oddelenie služieb občanom MÚ BA-DNV, Zuzana Pišťánková, zuzana.pistankova@mudnv.sk

zdroj: devinskanovaves.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *