Zoroslav Smolinský zaujal

Ján Žatko

Po niekoľko mesačnej „korona prestávke“ som počas júna 2020 opäť začal na blogu Týždeň v Devínskej pravidelne uverejňovať texty o Devínskej Novej Vsi. V júni si otvorilo blog Týždeň v Devínskej 7 882 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 11 964. Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali počas júna ale aj od začiatku roku 2020. Je medzi nimi aj jeden, ktorý čítanosťou vysoko prevýšil všetky články od 1. 1. 2008, odkedy tento blog funguje. Zoroslav Smolinský vás naozaj zaujal. Prajem vám príjemné čítanie.

píše: Ján Žatko

Najčítanejšie články v mesiaci jún 2020

Je Územný plán zóny Kolónia definitívne pochovaný?

Ešte v októbri 2011 schválilo miestne zastupiteľstvo uznesením aby sa začal obstarávať Územný plán zóny Kolónia. V októbri 2015 starosta Milan Jambor svojvoľne práce na ÚPN zóny Kolónia pozastavil. Dnes sa zdá, že snaha Milana Jambora nepripustiť stavebnú reguláciu Kolónie, bude definitívne korunovaná úspechom. Architekt mestskej časti navrhuje práce na ÚPN zóny Kolónia zastaviť. Tretí najčítanejší článok v júni na blogu si prezrelo 487 čitateľov.

Voľné miesto na miestnom úrade

Miestny úrad Devínska Nová Ves vyhlásil výberové konanie na voľné miesto referenta pre mzdy a personalistiku na polovičný pracovný úväzok. Záujemci sa mohli prihlásiť do 24. 6. 2020. Táto krátka informácia zaujala až 730 čitateľov.

Hľadá sa poslanec Zoroslav Smolinský

smolinskýNa júnovom zasadnutí začalo miestne zastupiteľstvo mestskej časti Devínska Nová Ves na návrh predsedníčky Komisie na ochranu verejného záujmu Lenky Hlaváčovej konanie vo veci ochrany verejného záujmu, pretože poslanec Zoroslav Smolinský nepodal komisii majetkové priznanie. Tento článok sa stal hitom blogu Týždeň v Devínskej. Dodnes si ho otvorilo 4 661 čitateľov a stal sa tak najčítanejším článkom nielen v júni ale v celej doterajšej existencii blogu Týždeň v Devínskej.

Najčítanejšie články roku 2020

K trom najčítanejším článkom mesiaca jún pripájam tretí a druhý najčítanejší článok roku 2020. Tým prvým je ako som už spomenul článok „Hľadá sa poslanec Zoroslav Smolinský“.

Za Terkou Ivanovou

Neplačte, že som odišla,
len pokoj mi prajte,
a v srdci večnú spomienku
si na mňa zachovajte.

Dňa 4. januára 2020 opustila svoju rodinu a priateľov vo veku 88 rokov Terézia Ivanová, rod. Riglérová. Spomienka na ňu zaujala 943 čitateľov a je tretím najčítanejším článkom na blogu v tomto roku.

Milan Jambor je bezúhonný občan

Starosta mestskej časti Dárius Krajčír zvolal začiatkom januára stretnutie predstaviteľov samosprávy s vedením Domu sociálnych služieb Senecio. Reagoval tak na požiadavku poslanca Jána Žatka z decembrového zastupiteľstva, aby riešil absurdnú situáciu, ktorá vznikla prijatím súčasne platného štatútu Senecia.  Účastníci stretnutia sa okrem iného s prekvapením dozvedeli aj to, že Milan Jambor je bezúhonný občan. Tento článok si prezrelo 970 čitateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *