Letná akadémia ICHTYSu odštartovala

Ján Žatko

Občianske združenie ICHTYS ďakuje všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou na zorganizovanie Letnej akadémie a aj tým, ktorí zdieľali príspevky na sociálnej sieti a rozšírili okruh potenciálnych darcov. Letná akadémia ICHTYSu sa uskutoční vďaka 33 darcov, ktorých dary zdvojnásobila Nadácia Volkswagen Slovakia. Spolu sa tak vyzbieralo 2 354 €.

píše: Ján Žatko

Letná akadémia ICHTYSu

Letná akadémia je určená pre deti zo sociálne slabších rodín. Jej cieľom je, aby deti zvládli ďalší ročník a dobehli straty v učení spôsobené epidémiou. Ichtys bude deti doučovať projektovo a zážitkovo a na konci dostanú odmenu v podobe chaty. Letná akadémia má za sebou prvý týždeň. v ďalšom texte prinášam stručný priebeh prvého týždňa akadémie, tak ako je zachytený na FB stránke ICHTYSu. Organizátori veria, že akadémia účastníkom pomôže, aby zvládli nasledujúci školský rok a udržali krok s tými deťmi, ktoré majú lepšie možnosti a zázemie.

Pondelok

Máme za sebou prvý deň Letnej akadémie. Dnes boli siedmi statoční a z nich dve statočné a nikto nemal nedostatočnú . Taká sa našťastie v našej akadémii nevyskytuje. Prešli sme si slovenčinu a v nej podstatné mená a tiež matiku a v nej násobenie. A mali sme aj telesnú. Akurát tú máme aj na fotkách.

letná akadémia ichtysu

Utorok

Letná akadémia pokračovala druhým dňom. Ponúkame krátku ochutnávku. Viete, kde sa nachádza Dukliansky priesmyk? V ktorom okrese? Viete, že Duklianska operácia patrila medzi najväčšie bitky v druhej svetovej vojne? Decká dostali úlohu, že mali spočítať počty obyvateľov dvojice dedín a potom nájsť na mape kótu, ktorá je správna s výsledkom a tiež sa tak dozvedeli, aké sú najbližšie dediny Duklianskemu priesmyku.

letná akadémia ichtysu

Streda

Dnes sme uzavreli prvý týždeň Letnej akadémie. Hodnotíme ho veľmi pozitívne. Dnes sme ráno začali umením. Totiž v Prešovskom kraji v meste Medzilaborce je rodisko Andyho Warhola. Decká sa do pop artu pustili s chuťou až nevídanou. Potom sme sa vybrali do včelárstva, aby videli ako sa dá pracovať. Cestou sme ešte stihli dať úlohu z matematiky na zopakovanie číselnej osi a to tak, že mali zoradiť dediny z trochu okresov v Prešovskom kraji od najväčšej po najmenšiu.

letná akadémia ichtysu

zdroj: FB ICHTYS o.z.

Súvisiace články

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *