Začína sa oprava ciest v Devínskej

Začína sa oprava ciest
Ján Žatko

Začína sa oprava ciest v Devínskej. Prvý júlový pondelok sa začne s opravou cestného privádzača, bude sa pokračovať opravou križovatky pred železničnou stanicou, prejde sa na Opletalovu ulicu a práce sa ukončia na Istrijskej ulici.

píše: Ján Žatko

Veľká obnova bratislavských komunikácií

Všetky uvedené cesty sú v správe mesta Bratislavy a ich opravy sú súčasťou masívneho balíka opravy ciest v Bratislave. Podľa primátora Bratislavy ide o historicky najväčšiu obnovu bratislavských komunikácií za posledných 25 rokov. Zlé jazyky tvrdia, že ide o súčasť kampane súčasného primátora na jeho znovuzvolenie. Na druhej strane prečo nie, takúto kampaň by sme určite potrebovali každý rok. Veď tie cesty, čo sa idú opravovať sú už dlho v katastrofálnom stave. Začína sa oprava ciest. Ja dodávam, že načase.

Začína sa oprava ciest

Cestným privádzačom do DNV sa začína sa oprava ciest v Devínskej

Prvou komunikáciou, kde sa u nás začne oprava ciest, je cestný privádzač do DNV, teda cesta od Hornbachu smerom na sídliská Kostolné a Podhorské. Opravovať sa bude v oboch jazdných pruhoch 522 metrový úsek  od opravovanej časti vozovky za zastávkami MHD „Vápenka“ po opravenú časť pri zastávkach MHD „Krpáš“. Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu. Opravovaný úsek sa bude obchádzať po ceste okolo Volkswagenu a Metra. Predpokladané ukončenie prác je 22. júla 2018.

Začína sa oprava ciest
Križovatka pred železničnou stanicou.

Oprava križovatky pred železničnou stanicou a možno aj Opletalovej ulice

Ďalej sa má pokračovať opravou križovatky pred železničnou stanicou a následne opravou Opletalovej ulice. Podľa starostu Milana Jambora je dohodnutý takýto postup prác. Problém je v tom, že v Pláne opráv cestnej a pešej infraštruktúry na rok 2018, ktorú zverejnil bratislavský magistrát, oprava Opletalovej ulice zahrnutá nie je. Preto som sa na rokovaní miestneho zastupiteľstva 27. júna spýtal starostu mestskej časti, či sa Opletalova ulica bude opravovať, alebo nie. Jeho odpoveď bola jasná, bude. Citujem jeho vyjadrenie:

Odpoveď je veľmi jednoduchá a rýchla. Bude. To čo som povedal to platí.

Verme teda spoločne, že platia slová nášho starostu a nie plán opráv zverejnený magistrátom, pretože Opletalova ulica je naozaj v katastrofálnom stave. Zvlášť teraz, keď sa po nej dva mesiace preháňali stovky kamiónov a autobusov denne.

Začína sa oprava ciest
Ťažko skúšaná Opletalova ulica.

Oprava Istrijskej ulice

Posledným úsekom, ktorým by sa mali opravy ciest ukončiť je úsek Istrijskej ulice od križovatky s Novoveskou až po Vápencovú ulicu. Začína sa oprava ciest v Devínskej. Už bolo na čase.

2 komentáre k “Začína sa oprava ciest v Devínskej”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *