Príjemné prázdniny, príjemné dovolenky

Príjemné prázdniny
Ján Žatko

Dnes si deti v školách prevzali vysvedčenia a začína sa im najkrajšie obdobie roka – príjemné prázdniny. Horšie sú na tom rodičia. Tí sa tiež určite tešia na dovolenku. Keďže však prázdniny trvajú dva mesiace a dovolenka spravidla menej, musia rodičia riešiť závažný problém. Kam s deťmi?

píše: Ján Žatko

Príjemné prázdniny u starých rodičov

Sám si veľmi dobre pamätám na tento problém, keď sme mali školopovinného syna. Vtedy sme veľmi ocenili pomoc starých rodičov na vidieku. Syn bol tiež rád, že na pár týždňov vymenil náš bratislavský panelákový byt za rodinný dom so záhradou a domácimi zvieratkami. No a vymaniť sa z prísneho dohľadu rodičov pre neho tiež nebolo na zahodenie. Veď čo si budeme nahovárať, starí rodičia sú k svojim vnukom a vnučkám spravidla oveľa benevolentnejší ako vlastní rodičia.

Príjemné prázdniny

Príjemné prázdniny na tábore

Nie každý však má možnosť poslať svoje deti cez prázdniny k starým rodičom. Nuž a vtedy je naozaj každá rada drahá. Jednou z možností sú športové kempy, ktoré organizujú aj športové kluby v Devínskej Novej Vsi, alebo rôzne letné tábory. Je ich určite viac, ja tu uvádzam iba niektoré, ktoré som zachytil. Niektoré z nich sú už síce obsadené, takže tie uvádzam skôr ako inšpiráciu pre budúci rok. Niekde sa však ešte dajú nájsť voľné miesta.

Príjemné prázdniny

Príjemné prázdniny
Tábor je obsadený.

Príjemné prázdniny

Príjemné prázdniny
Tábor je obsadený.
Príjemné prázdniny
Plavecký denný tábor na Štefana Králika.

Príjemné prázdniny a príjemné dovolenky

Takže ešte raz. Prajem všetkým deťom z Devínskej fantastické prázdniny, veľa nových dobrodružstiev a zážitkov, veľa nových kamarátov a hlavne veľa oddychu. A vám starším prajem príjemné dovolenky, či už to bude v slovenských horách, na morských plážach, alebo niekde úplne inde. A ak chcete aj počas dovolenky vedieť čo sa deje v Devínskej, je to veľmi jednoduché. Mrknite sa občas na blog Týždeň v Devínskej alebo na facebookovú stránku s rovnakým názvom. Budete v obraze aj počas dovolenky. Týždeň v Devínskej nedovolenkuje. Týždeň v Devínskej dovolenkoval v marci. Užite si voľno a načerpajte veľa energie do ďalších všedných dní.

Príjemné prázdniny

Príjemné prázdniny

Príjemné prázdniny

Príjemné prázdniny

Príjemné prázdniny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *