Za Terkou Ivanovou

terkou ivanovou
Terka Ivanová

Neplačte, že som odišla,
len pokoj mi prajte,
a v srdci večnú spomienku
si na mňa zachovajte.

píše: Ján Žatko

Dňa 4. januára 2020 opustila svoju rodinu a priateľov vo veku 88 rokov Terézia Ivanová, rod. Riglérová. Posledná rozlúčka s Terkou  Ivanovou bude v stredu 8. januára 2020 o 11.00 v Kostole Ducha Svätého v Devínskej Novej Vsi.

terkou ivanovou

Tetu Terku si mnoho z Devínskonovovešťanov určite pamätá ešte z čias jej pôsobenia v jasliach. Ja som sa s Terkou Ivanovou zoznámil až ako s dôchodkyňou počas našej spoločnej práce vo výbore Matice slovenskej. Terka bola veľmi milý a vzácny človek. Vždy bolo na ňu spoľahnutie. Čo sľúbila, to aj dodržala. Ešte donedávna pôsobila vo výbore Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi, hoci už mala viac ako osem krížikov na chrbte. Vždy bola ochotná pomôcť, kedykoľvek bolo treba. Jej špecialitou bolo varenie kávičky počas Festivalu slovenskej národnej piesne.

Jej celoživotnú matičiarsku prácu ocenila aj Matica slovenská udelením Medaily Matice slovenskej. Terke ju odovzdal  na Valnom zhromaždení Miestneho odboru Matice slovenskej Devínska Nová Ves v roku 2017 člen predsedníctva Matice slovenskej Roman Michelko.

terkou ivanovou
Odovzdanie medaily MS: zľava Roman Michelko, Terka Ivanová a Juraj Strempek.

Milá Terka, je mi ľúto, že sa s Tebou už nestretnem v Devínskej Novej Vsi. Ale možno sa ešte v budúcnosti stretneme niekde inde. Neplačem, že si odišla a v srdci si večnú spomienku na Teba určite zachovám.

Jeden komentár k “Za Terkou Ivanovou”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *