Devínska Nová Ves od 30. 12. 2019 do 5. 1. 2020

Ján Žatko

Zomrela Terka Ivanová. Prečo sú na uliciach opité deti dokonca aj počas Vianoc? Čo so zdevastovanými detskými ihriskami v Devínskej? Aj o tom sa dozviete v nasledujúcom článku. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Máme v DNV opité deti na Vianoce v uliciach – je načase niečo meniť

Jana Kočvarová sa pozastavuje nad tým, že dokonca aj na Štedrý deň sa po Devínskej Novej Vsi potulujú opité deti. Obchody sú už zatvorené, áut je pomenej, atmosféra pokoja a voľného dňa je vo vzduchu. Za pumpou Slovnaft si sadá na obrubník neplnoletý chlapec, pripájajú sa k nemu ďalší dvaja…

Chcete sa stať členom volebnej komisie?

V sobotu 29. februára 2020 budú na Slovensku parlamentné voľby. Na čistotu volieb budú po celom Slovensku dohliadať aj členovia okrskových volebných komisií. Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku a je spôsobilý na právne úkony a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Všetko najlepšie Norika

Svokry to nemajú ľahké. Toľko vtipov koľko o nich je hádam iba o policajtoch. Ja ale môžem zodpovedne prehlásiť, že tieto vtipy svokrám veľmi krivdia. Aspoň čo sa mojej svokry týka. Ona je úplne iná ako tie protivné svokry z vtipov. Dnes moja svokra Norika Belošovičová oslavuje 81. narodeniny.

Čím žila Devínska Nová Ves v predchádzajúcich dvoch rokoch

Včera, 1. januára 2020, uplynuli presne dva roky od okamihu, keď uzrel svetlo sveta blog „Týždeň v Devínskej“. Za ten čas bolo na tomto blogu zverejnených spolu 654 článkov. To znamená takmer jeden nový článok denne. Využívam toto výročie na to, aby som sa ohliadol za najzaujímavejšími udalosťami, ktoré sa v Devínskej Novej Vsi za toto obdobie odohrali, tak ako boli zachytené na blogu „Týždeň v Devínskej“.

Príbeh jedného opusteného detského ihriska

Za bytovým domom, kde býva Denis Ružovič, sa nachádza staré, opustené detské ihrisko. Dlhé roky tu leží úhorom a nič sa s ním nedeje. Tak si povedal, že by sa s ním, respektíve s jeho plochou, mohlo urobiť niečo užitočné. Takto dopadol príbeh tohto opusteného detského ihriska.

Ako hodnotíte doterajšie pôsobenie novej samosprávy DNV

V prvom tohtoročnom čísle Devexu vyjde vyjadrenie poslancov miestneho zastupiteľstva o tom, ako vidia svoj prvý rok v tejto funkcii. Mňa by zaujímalo, ako vidia pôsobenie novozvolenej samosprávy, teda starostu a poslancov, počas prvého roka ich pôsobenia vo funkcii, obyvatelia Devínskej Novej Vsi.

Za Terkou Ivanovou

Dňa 4. januára 2020 opustila svoju rodinu a priateľov vo veku 88 rokov Terézia Ivanová, rod. Riglérová. Posledná rozlúčka s Terkou  Ivanovou bude v stredu 8. januára 2020 o 11.00 v Kostole Ducha Svätého v Devínskej Novej Vsi.

Čo o nás píšu iní

Devínska Nová Ves plánuje budúci rok investovať 1,5 mil. eur do verejných priestranstiev

Devínska Nová Ves plánuje na budúci rok investovať do verejných priestranstiev 1,5 milióna eur. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta Dárius Krajčír, všetky budúcoročné investície mestskej časti pôjdu z grantov, rozpočtu hlavného mesta SR Bratislavy a z rozpočtu mestskej časti. „V žiadnom prípade neplánujeme zaťažovať mestskú časť úvermi,“ vysvetlil Krajčír. Budúci rok chce Devínska Nová Ves pokračovať v rekonštrukcii ciest, chodníkov, športových areálov, materských či základných škôl, Klubu dôchodcov, vo výstavbe vyhliadkovej veže, v rekonštrukcii vodnej nádrže a terasy Milana Marečka a vo výsadbe novej zelene. Informuje portál bratislavaden.sk.

Poriadna drzosť. Vodič tohto auta nakoniec prišiel o vodičák a skončil na policajnej stanici

Stálo mu to za to? Vodič tohto auta sfalšoval preukaz ťažko zdravotne postihnutého iba preto, aby mohol pohodlnejšie parkovať. Na parkovisku pri obchodnom dome v Devínskej Novej Vsi na takomto vyhradenom mieste spozorovali vozidlo Citroen C5. Vodiča z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie k vykonaniu potrebných procesných úkonov. Píšu Bratislavské noviny.

Riečna krajina Moravy ožila. Prečo sa to deje?

Na rakúskej strane rieky Morava koncom roka bilancovali. Obnovenie bočných ramien rieky, odstránenie betónových platní a kameňov z brehov, návrat vzácnych živočíchov do krajiny. To je výpočet úspechov projektu LIFE+ „Revitalizácia dolnej nivy Moravy“. Projekt trval tri roky a už dnes v krajine vidieť pozitívne výsledky. Dočítate sa v Denníku N.

Devínska Nová Ves očakáva

27. reprezentačným plesom matičiarov sa začína plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 023 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

2 komentáre k “Devínska Nová Ves od 30. 12. 2019 do 5. 1. 2020”

  1. Neviem, ci toto ide vsetkym, alebo iba p. Janovi Zatkovi.
    Navrh:
    Neviem , komu patria luky medzi zastavkou Mlynska a schodami, ktore vedu na Grbu. Ak patria obci (a nie nejakému developerovi), mohli by sme tam vysadit ovocny sad. Ja prispejem napr. 10 ovocnými stromami (kupim ich) a pracou (zasadim ich a budem ich polievat prvy rok.) Ak sa najdu aj dalsi záujemcovia a nadsenci, mozeme to vysadit za jeden rok, ak sa nenajdu, tak kazdy rok mozem kupit 10 stromov a vysadit ich.

    S pozdravom

    Martin Oravec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *