Vieme sa podeliť

Zuzana Rehorčíková

Charita DNV, ktorá pôsobí pod OZ Gaudete Devínska Nová Ves, v septembri vyhlásila dve materiálne zbierky. Prvá z nich bola Zbierka školských pomôcok pre deti z Azylového centra Betánia z Malaciek a to 6. septembra 2021. Druhou bola výzva pre rodinu, ktorej vyhorel dom vo Veľkých Levároch 21. septembra 2021. V oboch prípadoch sme mali k dispozícii zoznam vecí, ktoré by deti a rodina potrebovali.

píše: Zuzana Rehorčíková

Vieme sa podeliť

Mnoho ľudí sa na základe našej výzvy zapojilo a boli ochotní podeliť sa s vecami, ktoré mali doma. Chceme aj takto verejne oceniť ich otvorené srdce a poďakovať za každý uterák, zošit, či dokonca kuchynskú linku, ktoré boli podarované. Jedna rodina dokonca ponúkla aj nemateriálnu pomoc, odvoz vecí. A to nielen raz, ale hneď dvakrát. Bolo nám veľkou cťou s nimi spolupracovať.

Vieme sa podeliť

Zbierka školských pomôcok

Zbierka školských pomôcok dopadla nad naše očakávania a podarilo sa vyzbierať takmer všetko. To, čo sme nedostali darom, sme mohli dokúpiť vďaka zaslaným finančným darom na tento úmysel. Deti v Azylovom centre Betánia dostali školské tašky, peračníky, zošity, obaly, úbor na telesnú výchovu a mnoho ďalšieho.

Vieme sa podeliť

Niektorých vecí dostali aj viac ako potrebovali. Keď sme veci odovzdali, našu spoluprácu sme chceli zachovať, a tak sme im navrhli, aby sa ozvali, keď budú niečo potrebovať.

Vieme sa podeliť

Zbierka pre rodinu z vyhoreného domu

Z Azylového centra Betánia sa nám naozaj ozvali. Bolo to kvôli rodine, ktorej vyhorel dom a prišli takmer o všetko.

Vieme sa podeliť

Hoci boli z Levárov, ľudia z Devínskej dokázali podať pomocnú ruku. Azylové centrum Betánia sa rozhodlo pomôcť tiež a okrem iného sa podelili s deťmi z tejto rodiny práve o školské pomôcky, ktoré dostali od nás.

Okrem šatstva, posteľnej bielizne, uterákov, diek, trvanlivých potravín im ľudia z našej komunity podarovali aj práčku, váľandu, parkety a kuchynskú linku. Obdarovaná rodina bola nesmierne vďačná a rýchlo si, aj vďaka týmto darom, dokázali vybudovať svoj nový domov.

Chcete aj vy pomôcť?

Veríme, že činnosťou Charity DNV sa aj v budúcnosti podarí veľa podobných aktivít a dúfame, že sa na nich budeme podieľať práve s vami. Ak by ste vedeli o niekom, kto by potreboval podobným spôsobom pomôcť, neváhajte sa nám ozvať buď na mail charitadnv@gmail.com alebo prostredníctvom nášho facebookového konta OZ Gaudete Devínska Nová Ves.

Súvisiaci článok

Poznámka admina

Ja tiež ďakujem všetkým ochotným ľuďom z Devínskej Novej Vsi, ktorí sa dokázali podeliť s tými, ktorí potrebujú pomoc. A zvlášť ďakujem iniciatívnej partii z Charity DNV, ktorí obetujú svoj voľný čas, energiu aj peniaze na to, aby pomohli ľudom, ktorí túto pomoc potrebujú. Veľká poklona pred vami.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *