Verejné stretnutie s občanmi

Ján Žatko

Takmer presne po roku sa v Devínskej Novej Vsi opäť uskutoční verejné stretnutie s občanmi. Starosta a poslanci miestneho zastupiteľstva budú na ňom diskutovať s občanmi o problémoch našej mestskej časti. Stretnutie bude v utorok 26. novembra 2019 o 18.00 v jedálni Základnej školy Ivana Bukovčana 3. Príďte si vypočuť ako hodnotia svoj prvý rok vo funkcii vaši volení zástupcovia a aké majú plány do ďalšieho obdobia. Ale hlavne príďte im klásť otázky a príďte im povedať svoj názor na ich prácu.

pozýva: Ján Žatko

Návrh na zorganizovanie verejného stretnutia s občanmi

Verejné stretnutie s občanmi som navrhol zorganizovať na ostatnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva týmito slovami:

Skoro pred rokom, deň potom ako sme tuná spoločne skladali poslanecké sľuby a pán starosta starostovský sľub, sme sa stretli s občanmi v Istra Centre. Myslím si, že to malo veľmi dobrý ohlas medzi ľuďmi. Aj sme si tam vtedy povedali, že také stretnutia budeme robiť častejšie.  Nejako sme to nestihli. Ale práve teraz si myslím že je dobrý termín. Máme za sebou prvý rok volebného obdobia, preto navrhujem, že by sme sa mohli dohodnúť na zopakovaní tohto stretnutia s občanmi. Myslím si, že by to občania uvítali.

Verejné stretnutie s občanmi
Poslanec Ján Žatko na zasadnutí miestneho zastupiteľstva 13. 11. 2019.

Prvé verejné stretnutie s občanmi

Narážal som na prvé verejné stretnutie novozvolených poslancov a starostu, ktoré sme zorganizovali hneď nasledujúci deň po zložení slávnostných sľubov 28. 11. 2018. Vo veľkej sále Istra Centra sa vtedy zišla asi stovka občanov a diskusia s nimi bola naozaj veľmi bohatá. Dohodli sme sa vtedy, že takéto stretnutia budeme organizovať častejšie, žiaľ nestalo sa tak. Koncom mája sa síce uskutočnilo v Istra Centre zhromaždenie občanov, to ale bolo zvolané kvôli celomestskej parkovacej politike a nie kvôli problémom Devínskej Novej Vsi.

Príďte, pýtajte sa, diskutujte

Som rád, že pán starosta zareagoval na moju iniciatívu pozitívne a teším sa, že sa vás zíde v jedálni ZŠ Ivana Bukovčana aspoň toľko, koľko pred rokom v Istra Centre. Problémov v Devínskej Novej Vsi nie je málo a treba o nich diskutovať. Teším sa na tú diskusiu a srdečne vás na ňu pozývam.

Verejné stretnutie s občanmi
Stretnutie s občanmi 28. 11. 2018.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *