Devínska Nová Ves od 18. 11. 2019 do 24. 11. 2019

Ján Žatko

Minulý týždeň zarezonoval vo verejnosti pokračujúci výrub stromov na sídlisku Kostolné. Ako to bude s náhradnou výsadbou stromov nevedia ani členovia Komisie výstavby a životného prostredia. Dozvedeli sme sa, že 17. novembra návštevnosť na Cyklomoste slobody lámala rekordy. Pred tromi rokmi zomrel Viliam Pokorný. Aj o tom sa viac dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Aký má vplyv na vývoj detí riziková rodina?

Práci s mládežou sa naše občianske združenie ICHTYS  venuje v Devínskej Novej Vsi už niekoľko rokov. Skúsenosti nám ukazujú, že 80-90% problémových mladých ľudí pochádza z rozvedených rodín. Zaujímavé je, že pri poslednom prieskume na tému riziková rodina, ktorý sme v posledných mesiacoch realizovali, rodinu v rozvode mnohí nepovažujú ako rizikovú, či ohrozenú.

Prísne utajený plán výsadby stromov v Devínskej

Minulý rok bol pre stromy v Devínskej Novej Vsi priam katastrofálny. Na verejných priestranstvách padla pod ostrými zubami motorových píl približne stovka dospelých stromov. Bez dostatočnej náhrady. Na tomto blogu som na túto úmyselne spôsobenú katastrofu viackrát upozorňoval nielen ja, ale aj ďalší prispievatelia. Po roku moja roztrpčenosť nad stavom zelene v Devínskej Novej Vsi stále trvá.

O čom rozhodovali poslanci miestneho zastupiteľstva

V stredu 13. 11. 2019 rokovali od 15.00 v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej 17 poslankyne a poslanci miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Na zasadnutí sa zúčastnilo 9 poslancov, traja poslanci sa ospravedlnili.  Možnosť vystúpiť na zastupiteľstve využila aj jedna obyvateľka mestskej časti. Najdôležitejšie rozhodnutia poslancov sa môžete dozvedieť z tohto článku.

Za Viliamom Pokorným

Sú to už tri roky, čo sa nestretávame v Devínskej Novej Vsi s Viliamom Pokorným, významnou osobnosťou našej mestskej časti. PhDr. Viliam Pokorný dlhodobo pôsobil v oblasti kultúry a svojimi aktivitami výrazne presiahol rozmer svojej rodnej obce. Mal veľkú zásluhu aj na pozdvihnutí povedomia chorvátskej menšiny v Devínskej Novej Vsi a na rozvoji chorvátskej kultúry v našej mestskej časti.

Verejné stretnutie s občanmi

Takmer presne po roku sa v Devínskej Novej Vsi opäť uskutoční verejné stretnutie s občanmi. Starosta a poslanci miestneho zastupiteľstva budú na ňom diskutovať s občanmi o problémoch našej mestskej časti. Stretnutie bude v utorok 26. novembra 2019 o 18.00 v jedálni Základnej školy Ivana Bukovčana 3. Príďte si vypočuť ako hodnotia svoj prvý rok vo funkcii vaši volení zástupcovia a aké majú plány do ďalšieho obdobia. Ale hlavne príďte im klásť otázky a príďte im povedať svoj názor na ich prácu.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Vianočné trhy odštartovali

V piatok večer odštartovali vianočné trhy v centre mesta aj v Ružinove. V centre Bratislavy odštartoval rozsvietením stromčeka Vianočný hlavný trh na Hlavnom námestí a Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí. Devínska Nová Ves sprístupní svoju  Vianočnú uličku plnú vianočných dobrôt 4. – 7. decembra. Informuje zenskyweb.sk.

Nové škôlky či parkovisko pri Miletičke: Bratislava zverí mestským častiam pozemky a stavby

Mesto Bratislava zverí niektoré svoje pozemky či stavby do správy 12 mestským častiam. Účelom je zhodnotenie a zveľadenie majetku mesta. Zverenie vo štvrtok odsúhlasili bratislavskí mestskí poslanci. Mestskej časti Devínska Nová Ves zverí na predškolské a školské účely budovu, ktorá dlhodobo slúži v mestskej časti ako materská škola. Informuje portál dnes.bratislava24.sk.

Návštevnosť na Cyklomoste lámala 17. novembra rekordy

Cez Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi prešlo počas nedele vyše 3 000 návštevníkov. Tí sa prišli pozrieť na symbolicky zatvorené hranice medzi Slovenskom a Rakúskom. Počas podujatia Víkend zatvorených hraníc, ktorého organizátorom bol Bratislavský samosprávny kraj, si tak návštevníci pripomenuli 30. výročie pádu Železnej opony. Píšu Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Čaká nás veľmi bohatý týždeň. V utorok budú starosta a poslanci diskutovať s občanmi o problémoch Devínskej Novej Vsi. V piatok môžete diskutovať pri pohári vína s europoslancom Ivanom Štefancom. V sobotu bude patriť Istra Centrum Chorvátom a v nedeľu matičiarom. V nedeľu devínskonoveskí farníci začínajú advent koncertom a sprievodnými podujatiami. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej má 1 000 fanúšikov na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Uplynulý týždeň sme privítali jubilejného 1 000 fanúšika. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *