Týždeň v Devínskej od 29. 1. do 4. 2. 2018

týždeň v Devínskej od 29. 1. Milí čitatelia,

prinášam Vám súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu týždeň v Devínskej od 29. 1. do 4. 2. 2018. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad očakávaných udalostí v Devínskej Novej Vsi v tomto týždni.

Sadzby dane z nehnuteľností v Devínskej Novej Vsi

Informácia o daňových priznaniach a sadzbách daní z nehnuteľností v Devínskej Novej Vsi.

Pohodové zastupiteľstvo v Devínskej

V posledný januárový deň prvýkrát v tomto roku rokovali poslanci miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi. Na programe bolo spolu 18 bodov, ktoré poslanci zvládli v rekordnom čase 45 minút.

Čo vyrastie na vstupe do Devínskej?

Na vstupe na sídliská Kostolné a Podhorské pred predajňou Lidl sa začala výstavba neznámeho objektu. Povinné označenie staveniska a aj jeho oplotenie chýbajú.

Pozastavená ťažba dreva na Devínskej Kobyle

Starosta Dúbravky a starostky Devína a Karlovej Vsi napísali otvorený list, ktorým požiadali kompetentné orgány, aby sa zastavila ťažba dreva na Devínskej Kobyle. Starosta Devínskej Novej Vsi sa k nim nepridal.

Magazín DTV

Magazín DTV informoval o rokovaní miestneho zastupiteľstva, návšteve primátora Bratislavy v DNV, otvorení nového múzea colníctva a finančnej správy, histórii budovy mýtnice , činnosti miestneho úradu za minulý rok a o ukončení prvého polroku na ZŠ P. Horova.

Strelec z krvavej drámy v Devínskej Novej Vsi sa postavil pred sudcu.

68-ročného Gejzu, ktorý 28. januára večer zastrelil svojho kamaráta v Devínskej Novej Vsi, sudca Okresného súdu vzal do väzby.

Bratislavčania sa môžu tešiť na masívnu ťažbu v obľúbených lesoch

Zaujímavý blog o ťažbe dreva v bratislavských lesoch vrátane Devínskej Kobyly.

Ministerstvo: Pozastavujeme ťažbu dreva na Devínskej Kobyle

Reakcia ministerstva pôdohospodárstva na otvorený list starostu Dúbravky a starostiek Karlovej Vsi a Devína.

Týždeň v Devínskej od 29. 1. do 4. 2. 2018 je za nami. Čo nás čaká v najbližšom týždni?

V štvrtok 8. februára 2018 bude od 15.00 h vo veľkej sále Istra Centra na Hradištnej 4 Detský fašiangový karneval  karnevalová zábava pre deti pripravená v spolupráci zo Základnou umeleckou školou v DNV.

V sobotu 10. februára  budete mať možnosť vybrať si až medzi tromi plesmi. V Istra Centre bude Chorvátsky bál, na Základnej škole Ivana Bukovčana bude 59. posedenie učiteľov, rodičov a priateľov školy a v Bonus Rezorte, Vápenka 15, budú plesať devínskonovoveskí futbalisti.

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog týždeň v Devínskej.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *