Sväté omše z Kostola Ducha Svätého cez internet

Ján Žatko

Na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR č. 77 sú od 1. januára až do 24. januára 2021 ??? pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Veriaci preto môžu sledovať slávenie svätých omší iba prostredníctvom televízie alebo internetu. Záujemcovia môžu takto na diaľku sledovať aj sväté omše z Kostola Ducha Svätého v Devínskej Novej Vsi vždy o 11.00 v nedeľu a v prikázané sviatky v priamom prenose.

píše: Ján Žatko

Zákaz verejných svätých omší

Z citovanej vyhlášky vyplýva, že kňazi môžu sláviť v chrámoch súkromné bohoslužby bez účasti veriacich. Takéto súkromné bohoslužby je možné streamovať na internete. Kňazovi pri tom však smie pomáhať len nevyhnutná asistencia. Počet osôb pre streamovanie súkromnej bohoslužby je na základe platného zákazu stretávania obmedzený na kňaza plus maximálne 5 osôb.

Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť, sú však obmedzené maximálnym počtom 6 účastníkov a podmienené dodržaním hygienických opatrení. Chrámy nie je nariadené zamknúť. Nesmú sa v nich ale konať nijaké hromadné podujatia, to sa týka verejného spovedania, aj rozdávania svätého prijímania.

sväté omše z kostola ducha svätého
Kostol Ducha Svätého v Devínskej Novej Vsi.

Sväté omše z Kostola Ducha Svätého na youtube kanáli

Sväté omše slávené v Kostole Ducha Svätého bude možné sledovať v priamom prenose vždy o 11.00 v nedeľu a v prikázané sviatky na youtube kanáli Farnosť DNV. Najbližšia svätá omša bude naživo vysielaná už v stredu 6. 1. 2021 na sviatok Zjavenia Pána (Troch kráľov) a potom v nedeľu 10. 1. 2021. Sväté omše je možné na uvedenom youtube kanáli sledovať aj zo záznamu.

Link na priamy prenos zo svätej omše 6. 1. 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *