Nový náčelník mestskej polície sa ujal funkcie

Ján Žatko

S príchodom nového roku 2021 sa zároveň ujal funkcie nový náčelník Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy Miroslav Antal. Zvíťazil suverénnym spôsobom vo výberovom konaní, ktoré sa uskutočnilo ešte v septembri  a bol podľa všetkých členov výberovej komisie jednoznačne najlepší zo všetkých štyroch uchádzačov. Mirec drž sa a veľa úspechov na novom poste ti prajem.

píše: Ján Žatko

Predseda rady rodičov

Miroslav Antal je obyvateľom Devínskej Novej Vsi, ktorému nie je ľahostajné, ako sa v našej mestskej časti žije. Rodičia žiakov ZŠ Ivana Bukovčana ho poznajú ako dlhoročného predsedu rady rodičov školy a občianskeho združenia Chabik.

Eko brigáda v škole Ivana Bukovčana, máj 2018.

Iniciátor petície za zvýšenie bezpečnosti v DNV

Ja som ho prvýkrát zaregistroval, keď sa v roku 2018 angažoval za zvýšenie bezpečnosti na uliciach Devínskej Novej Vsi a inicioval petíciu za zvýšenie počtu hliadok mestskej polície v DNV. Petíciu vtedy podpísalo viac ako tisíc obyvateľov DNV.

náčelník mestskej polície
Miroslav Antal pri zbere podpisov pod petíciu.

Kandidát do miestneho zastupiteľstva

V roku 2018 sa Miroslav Antal rozhodol, že sa chce angažovať v prospech obyvateľov Devínskej Novej Vsi ešte výraznejšie a kandidoval v komunálnych voľbách za poslanca miestneho spolu s ďalšími občianskymi aktivistami v zoskupení nazvanom Modrá čiara. Bol jediný z tohto zoskupenia, ktorému sa podarilo vo voľbách uspieť a bol 1 433 hlasmi voličov zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva.

náčelník mestskej polície
Kandidát do miestneho zastupiteľstva Miroslav Antal.

Poslanec, člen miestnej rady a predseda Komisie na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky

Po prevzatí mandátu poslanca miestne zastupiteľstvo zvolilo Miroslav Antal za člena miestnej rady a predsedu Komisie na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky. Ako podpredseda tejto komisie vnímam Miroslava Antala hlavne  cez jeho pôsobenie v komisii. Musím priznať, že sa do tejto práce vrhol so všetkými svojimi silami. Ani jeden podnet občanov, ktorý bol v pôsobnosti komisie, nenechal bez povšimnutia a je lídrom snáh o zlepšenie dopravnej situácie  a zavedenie efektívnej parkovacej politiky v našej mestskej časti.

Zasadnutie Komisie na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky.

Náčelník mestskej polície

Miroslav Antal zvíťazil suverénnym spôsobom vo výberovom konaní na náčelníka mestskej polície, ktoré sa uskutočnilo ešte v septembri. Bol podľa všetkých členov výberovej komisie jednoznačne najlepší zo všetkých štyroch uchádzačov. Svojej funkcie sa ujal 1. januára 2021 a aj preto nestrávil silvestrovskú noc doma, ale v uliciach mesta spolu so svojimi novými kolegami. Informoval o tom na svojom facebookovom profile. Spolu s novoročným prianím vyjadril svoje presvedčenie, že sa mu s pomocou svojho odborného tímu podarí naplniť jeho vízie ale i očakávania predstaviteľov mesta a mestských častí, ktorí mu dali dôveru. Ja verím, že sa mu to na prospech všetkých obyvateľov podarí. A za všetky komentáre k tomuto jeho statusu si dovoľujem zverejniť jeden od  Daniela Ozdína:

Miro, myslím, že patríš k absolútne ku najnormálnejším ľuďom, ktorí kedy na polícii boli, na ktorom PZ nenechal viditeľné žiadne stopy. Aj ja ti želám, aby si v novej funkcii posunul mestskú políciu na oveľa vyššiu úroveň ako bola doteraz, kde jediným viditeľným problémom modrých uniforiem bolo parkovanie, a s asociálmi, narkomanmi, bezdomovcami a ďaľšími problémovými skupinami sme sa museli vysporiadavať ako občania sami.

Mirec drž sa a veľa úspechov na novom poste ti prajem. Teraz je to v tvojich rukách, aby sa požiadavky tebou iniciovanej petície za zlepšenie bezpečnosti v uliciach Devínskej Novej Vsi aj reálne naplnili.

náčelník mestskej polície
Silvestrovská noc nového náčelníka mestskej polície.

Súvisiaci článok

Rozhovor s Miroslavom Antalom v DTV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *