Poďte so mnou preplávať Dunaj

Ján Žatko

Ste dobrý plavec alebo plavkyňa? Máte radi dobrodružstvo? Nemusíte cestovať do Afriky alebo Ázie. Vzrušujúce dobrodružstvo sa dá zažiť aj v Bratislave. Určite viete, že Dunaj pretekajúci Bratislavou je po Volge druhá najdlhšia európska rieka. Určite ste viackrát stáli na jeho brehu a hľadeli do jeho mohutných vĺn. A možno vás neraz, tak ako mňa, ovládlo nutkanie ponoriť sa do tých mútnych vĺn a preplávať na druhý breh. Teraz je tu taká možnosť. Poďte so mnou aj vy preplávať Dunaj.

pozýva: Ján Žatko

Dunaj, najdlhšia rieka Európskej únie

Dunaj je po Volge druhá najdlhšia európska rieka a najdlhšia rieka pretekajúca krajinami Európskej únie. Od prameňa v nemeckom Schwarzwalde až po ústie do Čierneho mora meria 2 860 km. V Bratislave je to už mohutná rieka. Priemerný prietok Dunaja v Bratislave je 2 025 m³/s a šírka koryta je tu asi 300 metrov.

Trans Danube Swim 2019.

Trans Danube Swim alebo Plávanie cez Dunaj

Ľuboš Fellner, majiteľ cestovnej kancelárie Bubo, organizuje v nedeľu 30. augusta 2020 už siedmy ročník akcie Trans Danube Swim alebo po slovensky Plávanie cez Dunaj. Prvé plávanie nadšenci zorganizovali v roku 2014 a zúčastnilo sa ho 100 účastníkov. V roku 2017 bolo už prihlásených vyše 670 plavcov odhodlaných pokoriť Dunaj. Minulý rok počet účastníkov prekročil tisícku. V tomto roku je ich počet obmedzený na 999. Neváhajte teda a prihláste sa čo najskôr.

preplávať dunaj
Trans Danube Swim 2019 – sústredenie pred štartom.

Propozície

Nástup odvážlivcov pripravených pokoriť Dunaj je v nedeľu 30. augusta 2020 o 12:30 na Dvořákovom nábreží pri bývalom PKO. Tento rok budete potrebovať aj dve rúška. Jedno pri štarte a jedno si nasadíte v cieli. Nasleduje príprava na plávanie, odloženie vecí na presun do cieľa a o 14:00 je ostrý štart. Cieľom je pontón pri reštaurácií Aušpitz na Viedenskej ceste 24. Dunaj je v týchto miestach široký asi 300 metrov ale vzhľadom k prúdeniu rieky je celková trasa dlhá 1 300 metrov. No a tu už  bude čakať odvážnych plavcov okrem večnej slávy a radostných objatí aj malé občerstvenie pripravené od Magistrátu mesta Bratislava a partnerov akcie. Úplné znenie organizačných opatrení si môžete prečítať tu.

preplávať dunaj
Trans Danube Swim 2019 – posledné pokyny pred štartom.

Bezpečnostné a organizačné opatrenia

Celá akcia bezpečná. Zabezpečené je pozastavenie lodnej dopravy, zdravotná služba v priestore štartu a cieľa podujatia, vodní záchranári (rýchla zdravotná a záchranná služba) a potápači vo vode + motorový čln. Tentoraz pribudli aj bezpečnostné opatrenia súvisiace s koronou.  Na prevoz všetkých vecí do cieľa bude zabezpečené vozidlo, kam si všetci účastníci pred plávaním môžu odložiť veci do vlastných vakov. Organizáciu zabezpečujú členovia BUBO tímu v BUBO tričkách s veľkým logom.

preplávať dunaj
Trans Danube Swim 2019.

Prihlasovanie odvážlivcov odhodlaných pokoriť Dunaj.

Chcete aj vy so mnou preplávať Dunaj? Prihlásiť sa možno tu. Štartovné je 10 eur. Ale pozor! Počet účastníkov je limitovaný na 999. Tak neváhajte a zaregistrujte sa čo najskôr aby sme mohli vytvoriť silný a početný tím odvážlivcov z Devínskej Novej Vsi odhodlaných pokoriť Dunaj.

Štart Trans Danube Swim 2019

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *