Devínska Nová Ves od 10. 8. 2020

Ján Žatko

Komisia výstavby a životného prostredia síce nebola zvolaná, ale napriek tomu schválila plán výsadby stromov na Kostolnom. Rozhovor s trénerom našich futbalistov. Pridáte sa k plavcom, ktorí sa rozhodli preplávať Dunaj? Ručná výroba gitár v Devínskej Novej Vsi. Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Verejná výzva poslancovi Rastislavovi Tešovičovi

Poslanec miestneho zastupiteľstva Adrián Jankovič informoval verejnosť na sociálnej sieti o podivuhodnom zasadnutí Komisie výstavby a životného prostredia. Vyslúžil si za to ostrú kritiku od kolegu poslanca Rastislava Tešoviča. Kto z nich má pravdu?

Rozhovor s trénerom FCL DNV Rastislavom Borisom

Trénerom futbalového mužstva FCL Devínska Nová Ves je od januára 2020 Rastislav Boris. Tomáš Rusňák sa s ním zhováral o jeho futbalových predstavách a plánoch.

Denný farský tábor 2020 – Nekonečný príbeh

Nekonečný príbeh je veľmi známym príbehom a my sme sa v duchu jeho posolstva snažili pripraviť našim malým účastníkom zaujímavý program. Denný farský tábor sme v našej farnosti zorganizovali už po šiesty raz. O priebehu tábora informuje jedna z organizátoriek Mária Kopčíková.

Pripravovaná revitalizácia verejnej zelene na Kostolnom

Na ostatnom zasadnutí Komisie výstavby a životného prostredia bol schválený materiál pod názvom „Úprava verejnej zelene na území mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves. 1. etapa: Revitalizácia verejnej zelene na ul. Ivana Bukovčana, Jána Poničana, Milana Marečka (OS Kostolné)“. Áno, ide o materiál, ktorý rieši náhradu stromov, ktoré boli na týchto uliciach vyrúbané ešte pred dvomi rokmi.

Poďte so mnou preplávať Dunaj

Ste dobrý plavec alebo plavkyňa? Máte radi dobrodružstvo? Nemusíte cestovať do Afriky alebo Ázie. Vzrušujúce dobrodružstvo sa dá zažiť aj v Bratislave. Určite viete, že Dunaj pretekajúci Bratislavou je po Volge druhá najdlhšia európska rieka. Určite ste viackrát stáli na jeho brehu a hľadeli do jeho mohutných vĺn. A možno vás neraz, tak ako mňa, ovládlo nutkanie ponoriť sa do tých mútnych vĺn a preplávať na druhý breh. Teraz je tu taká možnosť. Poďte so mnou aj vy preplávať Dunaj.

Fotografia týždňa

Po dlhšej odmlke tu máme opäť kopu odpadu na “obľúbenom” mieste – lokalita za VW, oblasť Murnice. Domnievam sa, že pravdepodobne ide o určitú firmu, ktorá to tam vyváža, opäť išlo o prerábku podláh, veď posúďte sami. Foto a text Martina Bukovska.

Napísali o nás

Rozhľadňa Devínska Kobyla

Najmladšou rozhľadňou Malých Karpát je rozhľadňa na Devínskej Kobyle. Táto vyhliadková veža bola oficiálne sprístupnená 15.7.2020. Devínska Kobyla, so svojou nadmorskou výškou 514 metrov predstavuje začiatok Malých Karpát, je najvyšším bodom Bratislavy. Masív Devínskej Kobyly sa rozprestiera od sídliska Dlhé Diely, po Devínsku Novú Ves. K vyhliadkovej veži sa môžeme dostať značkovanými turistickými chodníkmi z Devína, z Devínskej Novej Vsi, alebo z Dúbravky. Na sme.sk bloguje Irena Simunekova. „Je to také zvláštne, že našli sa peniaze na vybudovanie rozhľadne a nenašli sa na kilo farby, s ktorou by sa označil smer k nej,“ píše.

Prvý parný vlak v Uhorsku prišiel do Devínskej Novej Vsi. Dodnes je tam historická stanica

Hopsa-hejsa, v nedeľu nás čaká Novejsa! Príďte s nami v nedeľu nazrieť na históriu, pamiatky, zaujímavosti a najmä tajomstvá Devínskej Novej Vsi. Zistíte, kde sa nachádza zabudnutá Skalka, postapokalyptická Grba, chorvátsky Slovinec, či neveľmi romantické Srdce. Viac opäť na Vlastivedná prechádzka 5.: Novoveské tajomstvá, píše Ivor Švihran a všimol si to spravodajský portál Bratislava.dnes24.sk.

Ručne vyrábané slovenské gitary ovládli celosvetové trhy

Gitary Dowina dostali svoje meno podľa pôvodného názvu hradu Devín. Nie je teda prekvapením, že hlavná výroba prebieha v Devínskej Novej Vsi. Jednoduchá časť výroby prebieha v Číne, no to, čo robí Dowiny unikátnymi, sa deje na Slovensku. Informuje portál startitup.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V Devínskej Novej Vsi sa tento týždeň začína doba vrecová. Nezabudnite si vyložiť von plastové vrecia so separovaným odpadom. Priaznivci futbalu môžu v sobotu povzbudiť naše futbalové nádeje. No a cez víkend vás čaká celkom zaujímavý výber kultúrnych podujatí. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 109 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *