Podarí sa odkliať zakliatu terasu?

terasu
Ján Žatko

Na minulotýždňovom rokovaní miestneho zastupiteľstva sa hovorilo aj o už takmer večnej téme – nevyhovujúcom stave terasy na ulici Milana Marečka. Terasu už v minulosti mestská časť viackrát opravovala, ale v posledných rokoch je jej stav alarmujúci. Aj preto starosta Dárius Krajčír a poslanci rekonštrukciu terasy považujú za jednu zo svojich priorít. V schválenom rozpočte na rok 2019 rezervovali na tento účel 300 tisíc eur. Problém na rokovaní miestneho zastupiteľstva otvorila pani Zdenka Brutovská.

píše: Ján Žatko

Vystúpenie Zdenky Brutovskej

Zdenka Brutovská je domovou dôverníčkou obyvateľov na ulici Milana Marečka 8 – 12. Bola vyslaná obyvateľmi, ktorých zastupuje, aby sa poslancov opýtala, kedy a ako sa bude riešiť ich terasa. Jej vystúpenie si môžete pozrieť aj zo záznamu DTV. Začína sa v čase 1:15:10. Vo svojom vystúpení okrem iného skonštatovala:

Prihlásila som sa do tejto diskusie, aby sa to zase nerobilo o nás bez nás. Bolo tam teraz niečo robené ale je to len také dočasné zaflekovanie… Chcela by som k tomu vedieť nejaké vyjadrenie.

terasu
Zdenka Brutovská

Reportáž DTV o rekonštrukcii terasy

Zlý stav terasy na ulici Milana Marečka bol aj témou najnovšieho Magazínu DTV. Poslankyňa Veronika Veslárová (Devínska Inak) pre DTV povedala:

Teraz  tento objekt chátra. Už v minulom volebnom období som sa zaujímala o to, prečo je v takomto stave. Máme informáciu, že už sú vysporiadané pozemky pod terasou, takže už by sa mohlo začať s rekonštrukciou.

terasu
Veronika Veslárová

Zástupkyňa starostu Beáta Janatová  (SaS, Sme rodina – Boris Kollár, Nova) dodala:

Rekonštrukcia má už konkrétne kontúry, má už konkrétne riešenia. Pokiaľ bude dopracovaná projektová dokumentácia v takom duchu, aby bola väčšina spokojná, tak sa už do toho vieme pustiť. Aj keď to bude zložité. Ja si myslím, že by bolo vhodné, aby sa spravila kvalitná vizualizácia a vyjadrili sa občania, či naozaj takto tú terasu chcú mať zrealizovanú, alebo nie.

terasu
Beáta Janatová

Starosta Dárius Krajčír (SaS, Sme rodina – Boris Kollár, Nova):

Je to priorita moja aj poslancov, aby tento rok občania reálne videli ako projekt vyzerá a čo plánujeme robiť s terasou a aby sa mohli zapojiť do pripomienkovania toho projektu, ktorý máme na stole. Začínajú nám pracovať komisie. Čiže prvé kolo bude v komisiách, ktoré uvidia projekt a dostanú vizualizáciu. Následne pristúpime k zverejneniu a pripomienkovaniu od občanov. Niekto si povie, áno už to malo byť a zajtra je už neskoro. Ale tá rekonštrukcia nebude jednoduchá, pretože nejde o plátanie dier. Nejde o maľovanie ale ide naozaj o kompletnú rekonštrukciu aj kvôli statike aj kvôli lepšiemu využitiu toho priestoru. Chceme aby komplexne bola terasa zrekonštruovaná, aby tie potreby občanov, ktoré v tej oblasti sú, boli vykryté tým projektom.

terasu
Dárius Krajčír.

Prenájom pozemku pod terasou

Občianske združenie Devínska Inak na svojej facebookovej stránke informovalo, že mestská rada Bratislavy 21. 2. 2019 odobrila prenájom pozemku hlavného mesta pod schátranou terasou pre mestskú časť Devínska Nová Ves za symbolické 1 euro ročne. Chýbajúci právny vzťah mestskej časti k pozemku bol posledných niekoľko rokov právnou prekážkou v rekonštrukcii terasy z rozpočtu mestskej časti.

Stalo sa tak po tom, ako zámer 18. 2. 2019 obhájil pred mestskou finančnou komisiou mestský poslanec Rastislav Tešovič(Devínska Inak), ktorý potom návrh podporil na rokovaní mestskej rady spolu s devínskonovoveským starostom Dáriusom Krajčírom (SaS, Sme rodina – Boris Kollár, NOVA). Návrh musí ešte 7. marca 2019 schváliť bratislavské mestské zastupiteľstvo.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *