Devínska Nová Ves od 18. 2. 2019 do 24. 2. 2019

18. 2. 2019
Ján Žatko

Miestne zastupiteľstvo zvolilo členov odborných komisií, ktoré môžu konečne začať pracovať. Devínskonovoveskí farníci usporiadali nultý ročník farského plesu. Udalosťou minulého týždňa, ktorá najviac otriasla Devínskou Novou Vsou, však určite bola správa o pripravovanej výstavbe bytovky a ubytovne pri rybníku, ktorú podporil bývalý starosta Milan Jambor. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Komisie miestneho zastupiteľstva môžu začať pracovať

18. 2. 2019Najemotívnejším bodom rokovania miestneho zastupiteľstva bola určite voľba členov komisií miestneho zastupiteľstva. Aj keď tie emócie prišli, až keď už bolo po všetkom. Poslanci sa rozhodli, že otvoria komisie všetkým záujemcom a preto mestská časť vyhlásila konkurz na ich obsadenie. Ono to vlastne konkurz ani nebol. Bol to výber. Nakoniec bolo z celkového počtu 80 záujemcov zvolených 39. Takže skoro presne polovica. Ako to vlastne celé prebiehalo?

Opustil nás Hubert „Hugo“ Kríž

18. 2. 2019Minulý týždeň nás navždy opustil obyvateľ Kolónie Hubert „Hugo“ Kríž. Pána Kríža som poznal iba z videnia. Spomínam si, že sa mi raz pred mnohými rokmi podarilo zahrať si s ním v škole Ivana Bukovčana jeden volejbalový zápas. Pridal som sa k partii rekreačných volejbalistov, ktorí tam pravidelne hrávali. Vtedy som ani netušil, s akým významným človekom vo svete volejbalu vlastne hrám.

Nový konateľ DTV a ďalšie personálne zmeny

18. 2. 2019Okrem voľby členov odborných komisií boli na programe miestneho zastupiteľstva minulý týždeň aj viaceré ďalšie personálne zmeny. Zastupiteľstvo menovalo nového konateľa DTV, nových zástupcov mestskej časti v orgánoch obchodných spoločností a nových členov školských rád.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

18. 2. 2019Na stránke enviroportál.sk bol 18. 2. 2019 zverejnený zámer navrhovateľa RETEP Slovakia, s.r.o. vybudovať v Devínskej Novej Vsi v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pre viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský obytný komplex.

Ekonomické rozhodnutia miestneho zastupiteľstva

18. 2. 2019Na minulotýždňovom rokovaní miestneho zastupiteľstva sa poslanci zaoberali aj viacerými ekonomickými bodmi. Schválili dva predaje pozemkov, niekoľko prenájmov a odpísali jednu nedobytnú pohľadávku.

Podarí sa odkliať zakliatu terasu?

18. 2. 2019Na minulotýždňovom rokovaní miestneho zastupiteľstva sa hovorilo aj o už takmer večnej téme – nevyhovujúcom stave terasy na ulici Milana Marečka. Terasu už v minulosti mestská časť viackrát opravovala, ale v posledných rokoch je jej stav alarmujúci. Aj preto starosta Dárius Krajčír a poslanci rekonštrukciu terasy považujú za jednu zo svojich priorít. V schválenom rozpočte na rok 2019 rezervovali na tento účel 300 tisíc eur. Problém na rokovaní miestneho zastupiteľstva otvorila pani Zdenka Brutovská.

Magazín DTV nás 20. 2. 2019 informoval o

V Devínskej Novej Vsi kreslia projekt s bytmi, ubytovňou a športovou halou

18. 2. 2019V Devínskej Novej Vsi sa pripravuje ďalší realitný projekt, ktorý počíta s výstavbou bytového domu, ubytovne aj novej športovej haly. Zámer predkladá spoločnosť Retep Slovakia, ktorá má v hlavnom meste a okolí na konte viacero projektov. Informuje portál reality.etrend.sk.

V Devínskej Novej Vsi pribudne projekt Pri Rybníku

18. 2. 2019Mestská časť Devínska Nová Ves získa čoskoro nový polyfunkčný projekt. Okrem bývania, ktoré patrí kvôli vzdialenosti od centra mesta v Devínskej Novej Vsi k najlacnejším v meste, bude obsahovať aj ubytovacie kapacity a multifunkčnú športovú halu, vďaka čomu rozšíri ponuku občianskej vybavenosti v tejto časti metropoly. Informuje portál yimba.sk.

Kovové preliezačky pre deti budú v Devínskej Novej Vsi čoskoro už minulosťou, nahradiť by ich mali stromy a lavičky

18. 2. 2019Mestská čas Devínska Nová Ves sa chystá kovové prvky z verejných priestranstiev postupne odstrániť a pozemky v ich okolí od jari 2019 revitalizovať. Na priestranstvách by pribudli stromy, nové a opravené lavičky a smetné koše. Devínska Nová Ves sa aj po konzultácii s obyvateľmi rozhodla postupne do zelene dopĺňať aj cvičebné prvky pre teenagerov a dospelých. Informuje spravodajský portál bratislavaden.sk.

Devínska Nová Ves chce zatočiť s nezodpovednými psíčkarmi a požiadala o pomoc aj mestskú políciu

18. 2. 2019Miestnemu úradu DNV sa nepáči nezodpovedné konanie niektorých majiteľov psov. Po zime sa v mestskej časti ukázala odvrátená strana spolužitia so psami, respektíve s ich majiteľmi. Situácia, spôsobená výkalmi štvornohých miláčikov, je podľa vedenia mestskej časti už ďaleko za hranicami únosnosti. Informuje spravodajský portál bratislavaden.sk.

Petícia proti výrubu stromov v Bratislave

18. 2. 2019Vyše 5 600 ľudí podporilo petíciu proti výrubu bratislavských lesov. Zástupcovia petičného výboru odovzdali petíciu na ministerstve pôdohospodárstva. Žiadajú, aby lesy v okolí hlavného mesta neboli hospodárske ale rekreačné. Poukazujú pritom na nedávny výrub stromov na Devínskej Kobyle. Zaznelo v hlavných správach RTVS.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi sa ešte stále neskončila. Tentoraz vás pozývajú organizátori na Chorvátsky bál. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 850 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *