Obnovený ples futbalistov

ples futbalistovV sobotu  10. februára 2018 sa uskutočnil v Bonus Rezorte v Devínskej Novej Vsi ples futbalistov. Išlo už o druhý ročník obnovenej tradície futbalových plesov. Okrem zábavy futbalisti hodnotili aj minuloročné výsledky a vyhodnotili najlepších jednotlivcov a kolektívy.

píše: Lolo Moravec

Príprava na ples futbalistov

Ako nám prezradil jeden z organizátorov Roland Vitko, príprava plesu predstavovala zhruba štyri týždne veľmi tvrdej organizačnej práce. Samozrejme nebol na to sám, pomáhala mu jeho manželka Ľubica Vitková, Nenad Lučič a Vladimír Bertha. Pre účastníkov bola ťahákom okrem zábavy, o ktorú sa staral hlavne DJ Jupi a hudobný hosť večera Kmeťoband, bohatá tombola, ktorej prvá cena bol osemdňový zájazd do Chorvátska. Nielen šport, ale aj kultúra patrí k futbalu, konštatoval prezident klubu Zoroslav Smolinský, ktorý verí, že dobrá účasť na plesoch sa prenesie tak isto aj na futbalové stretnutia.

Oceňovanie najlepších

Tradíciou plesu je aj oceňovanie najlepších hráčov a tímov. Ako nám prezradila členka výboru FCL VW DNV manažérka pre mládež Ľubica Vitková, u najmenších futbalistov prípravkárov sa rozhodli pre skupinové ocenenie vyhlásením jedenástok roka. Podľa šéftrénera mládeže Viliama Opálka je v prípravke dosť hráčov. Využívajú ihrisko pri ZŠ Pavla Horova a trénujú štyrikrát týždenne plus zápas. Pevne verí, že v horizonte dvoch, troch rokov sa budú prípravky FCL VW DNV pohybovať na popredných miestach jednotlivých súťaží. V kategórii starších žiakov a mladšieho dorastu vyhodnotili troch najlepších hráčov.

Úspešní dorastenci

Starší dorast bol ohodnotený ako celok, pretože minulý rok dosiahli dorastenci vynikajúci výsledok, keď sa stali víťazmi III. ligy a postúpili do II. ligy  Bratislavského futbalového zväzu. Aj za tento úspech dostali dorastenci klubu finančnú dotáciu na zimné futbalové sústredenie. Cieľom tohto družstva podľa trénera Rastislava Borisa je na jar jednoznačne udržať pre Devínsku II. ligu a všetci urobia preto všetko čo je v ich  silách. Pri seniorských mužstvách boli opäť vyhodnotení traja najlepší hráči.

Začiatok futbalovej sezóny sa blíži

Tréner treťoligistov Jozef Balog sa musí vyrovnať s veľkým pohybom v hráčskom kádre, veď počas zimnej prestávky odišlo až osem hráčov. Samozrejme káder sa doplnil novými hráčmi. Prišli štyria hráči zo Srbska, dvaja z Michaloviec a klub sa ešte stále snaží hľadá hráčov na doplnenie kádra. Čo sa týka prípravy, hráči na sebe pracujú a tvrdo trénujú. Snažíme sa, aby sa mužstvo zohralo a aby bolo do 10. marca v plnej sile pripravené nastúpiť do jarnej časti III. futbalovej ligy. Viac informácii z plesu futbalistov sa dozviete z nižšie umiestnených video reportáží.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *