Vy ste to dokázali

vy ste to dokázaliTrvalo to dva týždne, boli potrebné tri blogy a množstvo vašich rozhorčených reakcií, ale nakoniec to celé malo zmysel. Vďaka za podporu priatelia, na nebezpečnom stavenisku pred Lidlom sa konečne stavia plot. Vy ste to dokázali.

Záhadná stavba

Všetko sa začalo asi pred dvomi týždňami. Vstup na sídliská Kostolné a Podhorské už roky zohyzďoval pozemok zarastený burinou a obohnaný plotom. Pred dvomi týždňami plot zmizol a začala sa tam stavebná aktivita. Neznáma firma stavia neznámy objekt. Neznámy preto, lebo stavenisko nie je dodnes označené v súlade so stavebným zákonom a tak obyvatelia sídliska môžu iba hádať, čo im tam rovno pod nosom vyrastie zo zeme.

Rozhorčené reakcie

Po tom, čo bol na blogu Týždeň v Devínskej zverejnený článok Čo vyrastie na vstupe do Devínskej? sa na FB stránke Devínska Nová Ves ozvali vaše rozhorčené reakcie. Uvádzam zopár názorov z diskusie:

Adam Hložka: Ďalší dôkaz toho, že zodpovedným ľuďom je ale, že úplne jedno ako to tu bude vyzerať… A nie len tu…

Pet’a ChoCho: Načo budú ďalšie predajné priestory, keď v Glavici je polovica priestorov prázdnych

Eva Vargová: Pokusne som to naložila na katastrálnu mapu – to je teda narvané, išlo toto verejnou vyhláškou? Veď okolo je hromada nezaložených LV a neznámych vlastníkov. Projekt dopravy (statickej aj dynamickej by som tiež rada videla, nehovoriac o riešení okolia) A kruháč detto – spolovice nevysporiadaný, takže ten stred obec nemôže zveladiť – jedine, že by to dala do podmienky stavebného povolenia

Janka Gönczi Považanová: Jasnee zastavajte to tam komplet ešte netreba zabudnúť na lúku pred bývalým Ternom Škoda reči.

Dana Augustinová: ja som zvedavá na to parkovanie tam… a veru na čo ďalšie predajne keď to nikto aj tak nechce. Som zvedavá, kto tam bude chcieť kanceláriu.

Zdenkab Zdenka Ako ináč to môže v Devínskej dopadnúť za vládnutia pána Jambora, tomu je všetko jedno ako to tu vypadá, ten rieši len svoje záujmy.

Stavebník kľudne pokračuje

Stavebníka však evidentne vaše námietky vôbec netankujú a bez problémov porušuje stavebný zákon naďalej. Čo je však oveľa horšie, do vykopaných základov pribudlo armovacie železo a nechránené špicaté oceľové roxory trčiace rovno k nebu. Ideálne prostredie na to, by sa rovno na tieto roxory napichlo nejaké dieťa. Stavebník si totiž nedal žiadnu námahu s oplotením svojho staveniska. Upozornil na to ďalší článok na blogu Týždeň v Devínskej s názvom Čaká starosta a stavebný úrad na to, kým sa nejaké dieťa napichne na roxor?

Vaše rozhorčenie sa stupňuje

Ďalšie negatívne reakcie na FB stránke Devínska Nová Ves a FB stránke Týždeň v Devínskej nedali na seba dlho čakať:

Eva Vargová: Veselo začne byť počas betonáže – čaká nás slalom medzi domiešavačmi ? Alebo škola šmyku na vozovke ?

Andrea Kytkova-Vrábliková: Dnes sa tam prechádzal otecko z cca 1,5 roka starým dievčatkom.

Bart SimsonUž pri výstavbe susediaceho slávneho kruháča a celej OC Glavica sa diali zvláštne veci. Teraz sa história akoby opakovala.

Andrea Kytkova-Vrábliková: Treba to nahlásiť Markíze a hneď to bude v poriadku

Jana Narcisse: Podobný stavebný postup a vývoj mala aj bytovka 15 m pred inou bytovkou pri Lidli v roku 2013… Oplotenie sa nekonalo počas celej výstavby, ešte lepšie ani WC pre robotníkov, kontajner na odpad. Nechcite vedieť čo sa tu dialo a ako to vyzeralo. Siete proti prachu a polievanie stavby tiež nie. Na naše sťažnosti bola stavba vtedy aj zastavená, ale stavebný úrad si potreboval prísť na svoje a aj mnohí ďalší, ktorí naše sťažovanie na nedodržiavanie zákonov akurát speňažili vo svoj prospech. Už majú prax, tak si viac dovoľujú.

Vy ste to dokázali

Ráno 13. februára 2018 o 6:36 bol na blogu SME zverejnený článok Kedy sa zobudí radnica v Devínskej Novej Vsi? a ešte v ten istý deň oznámila Eva Vargová  na FB:

Už sa stavia plot .

Radnica sa teda predsa len zobudila. Ja viem, je to náhoda, že plot sa začal stavať o niekoľko hodín potom ako vyšiel posledný blog. To nie je dôležité. Dôležité je to, že už konečne nemusíme tŕpnuť, či sa naše deti alebo vnuci nenapichnú na kovové roxory. A to je priatelia, len vaša a ešte raz len vaša zásluha. Bez vašich rozhorčených reakcií by stavebný úrad nekonal, bez vašich rozhorčených reakcií by na to stavebník zvysoka kašlal. Takže vďaka za to, že vám nie je jedno ako to v Devínskej Novej Vsi vyzerá. Vy ste to dokázali.

P. S. Ospravedlňujem sa za tie nekvalitné fotky, ale dostal som sa do Devínskej z práce až v podvečer a tak svetelné podmienky nie sú bohvieaké. Ale fotky nie sú podstatné, podstatný je plot. A vaša aktivita.

vy ste to dokázali

vy ste to dokázali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *