Potrebujete sa zbaviť starej práčky?

potrebujete sa zbaviť
Pamätáte si ešte na staré práčky Romo?

Máte doma starú chladničku, práčku, mikrovlnku alebo iný nepotrebný spotrebič, ktorý vám zavadzia? Potrebujete sa zbaviť tejto rárohy? Najbližší termín bezplatného zberu starých elektrospotrebičov v Devínskej Novej Vsi je 22. februára 2018. Videli ste niekde oznam o tomto zbere? Ja nie.

Ako to funguje

Funguje to veľmi jednoducho. Najneskôr dva dni pred konaním zberu vyplníte online objednávku, kde uvediete svoje kontaktné údaje a druh spotrebiča, ktorého sa potrebujete zbaviť. V deň zberu odpadu vyložíte vaše staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu. Pracovníci firmy prídu v čase medzi 16:00 až 19:00, elektroodpad odnesú na miesto spracovania a bezpečne ho zrecyklujú. Super služba, nie?

Výsledky zberu v Bratislave za rok 2017

V Bratislave zabezpečuje tento bezplatný zber združenie Envidom. Podľa Bratislavských novín sa za rok 2017 do mobilných zberov združenia zapojilo 2 391 bratislavských domácností, ktoré odovzdali 5 232 kusov starých spotrebičov s celkovou hmotnosťou viac ako 87 ton. V Devínskej Novej Vsi sa do mobilného zberu zapojilo iba 13 domácností. Prečo? Jana Nahálková zo združenia ozrejmuje, že

na výsledkoch sa výrazne prejavuje komunikácia samotnej mestskej časti.

Najbližší termín zberu

Veru tak. Komunikácia predstaviteľov našej mestskej časti s občanmi výrazne pokrivkáva. Takže pripomínam to, na čo by mal upozorniť miestny úrad. Najbližšie je termín zberu v Devínskej Novej Vsi 22. februára 2018. Objednávku však treba zaslať najneskôr 2 dni vopred. Ak to nestihnete, nezúfajte. Ďalší termín je už 8. marca 2018. takže vyčistite svoje pivnice, povaly alebo iné priestory zapratané elektrickým haraburdím. Ale pozor! Televízory a monitory firma neberie. Tých sa musíte zbaviť inak a inokedy.

 

3 komentáre k “Potrebujete sa zbaviť starej práčky?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *