Neotravujte úradníkov, teraz nemajú čas

neotravujte úradníkov
Ján Žatko

Kandidát na miestneho aj mestského poslanca za Devínsku Novú Ves Adrián Jankovič zverejnil na portáli Odkaz pre starostu pred dvomi dňami podnet, ktorý nazval Nelegálne reklamné zariadenie na Mlynskej. K zaslanému podnetu uviedol, že ide o reklamnú stavbu bez požadovaných povolení. Odpoveď miestneho úradu na podnet je šokujúca. Dala by sa zhrnúť do dvoch slov. Neotravujte úradníkov.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV   

 Nelegálne reklamné zariadenie na Mlynskej

Adrián Jankovič k svojmu podnetu uviedol aj fotografiu. Ide o reklamný banner umiestnený na zábradlí vedľa chodníka popri rybníku na Mlynskej ulici. Adrián Jankovič má podozrenie, že ide o reklamnú stavbu bez požadovaných povolení.

neotravujte úradníkov
Problematický banner.

Nič nové pod slnkom

Tento reklamný banner je tam umiestnený už niekoľko mesiacov. Je súčasťou predvolebnej kampane kandidáta na starostu Dáriusa Krajčíra, ktorý sa tým ani netají.

neotravujte úradníkov
Kandidát na starostu Dárius Krajčír (zdroj: FB Dárius Krajčír).

Odpoveď miestneho úradu

Miestny úrad reagoval na podnet Adriána Jankoviča nezvykle promptne. Odpoveď Ing. Karola Oreského, vedúceho oddelenia výstavby, dopravy a životného prostredia na Miestnom úrade Devínska Nová Ves ma však šokovala. Uvádzam ju tu v plnom znení:

Dobrý deň, v týchto dňoch bude prebiehať predvolebná kampaň.  Tak vás chcem požiadať o trpezlivosť a po komunálnych voľbách sa týmto budeme spolu so stavebným úradom zaoberať.

neotravujte úradníkov
Miestny úrad DNV.

Istota je istota

Nuž, aby som pravdu povedal, pánovi Ing. Oreskému jeho postavenie v tejto kauze vôbec nezávidím. Mal by vlastne zahájiť správne konanie vo veci nelegálneho reklamného zariadenia voči svojmu kolegovi, ktorý možno už o mesiac bude jeho šéfom. To naozaj nie je závideniahodná situácia. Istejšie je nerobiť nič a počkať na to ako to dopadne. Istota je istota.

Neotravujte úradníkov

A aké z toho plynie poučenie pre vás, občanov Devínskej Novej Vsi? Neotravujte úradníkov najbližší mesiac na miestnom úrade. Aj tak nebudú mať na vás čas. V týchto dňoch predsa prebieha volebná kampaň. Vy musíte počkať.

Jeden komentár k “Neotravujte úradníkov, teraz nemajú čas”

 1. Pekný večer prajem.

  podal som sťažnosť na MÚ DNV na protispoločenské konanie menovaného aj na Políciu SR za zneužitie právomoci.

  Podávam týmto podnet na prešetrenie správania sa zamestnanca miestneho úradu pána Oreského, (Oreský Karol, Ing., +421915746331, karol.oresky@mudnv.sk) vedúceho oddelenia výstavby, dopravy a životného prostredia na Miestnom úrade Devínska Nová Ves, ktorý na sťažnosť občana na nelegálne umiestnený predvolebno-reklamný banner, ktorý patrí jednému z kandidátov na starostu v DNV, toho času pracujúceho na miestnom úrade reagoval nasledovne:

  Dobrý deň, v týchto dňoch bude prebiehať predvolebná kampaň. Tak vás chcem požiadať o trpezlivosť a po komunálnych voľbách sa týmto budeme spolu so stavebným úradom zaoberať.

  Mám zato, že je to protispoločenské a protidemokratické konanie v prospech kolegu o ktorom si menovaný myslí, že bude jeho šéfom a takto sa mu zalieča. Ďalej mám zato, že sa jedná aj o zneužitie právomoci, ktoré úrad vložil do rúk pána Oreského.

  Prosím o konanie v zmysle zákona, o okamžité nariadenie na odstránenie nelegálnej reklamy (vlastník je známy a netají sa tým) ako aj o vyvodenie personálnych dôsledkov voči menovanému. Myslím že ľudia takého charakteru a správania sa ako má pán Oreský nemajú na úradoch čo robiť.

  Prosím o písomnú informáciu ako bol môj podnet vyriešený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *