Nalejme si čistého vína

Nalejme si čistého
Ján Žatko

Nalejme si čistého vína – polemika poslancov Jána Žatka a Jozefa Tittela o spôsobe robenia komunálnej politiky. Ocenenie významných osobností Devínskej Novej Vsi. Otázniky nad tým, či má Devínska Nová Ves z obecných peňazí finančne podporovať Pivného Janka. To sú témy, ktoré vás v októbri 2019 na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Celkovo si v októbri otvorilo blog Týždeň v Devínskej 3 971 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za október dosiahol 8 838. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Už od februára neohrozene vedie článok o plánovanej výstavbe Pri rybníku podporenej bývalým starostom Milanom Jamborom.

píše: Ján Žatko

Cez víkend to tu rozpeckujeme

Nalejme si čistého Prvý októbrový víkend bolo v Devínskej Novej Vsi naozaj rušno a veselo. Okrem Jablkového hodovania sa u nás uskutočnil aj festival remeselného piva a dobrého jedla Pivný Janko. Opäť na starom mieste na Istrijskej ulici pred bývalou poštou. Rozvoniavalo to tam, burácalo to tam. Moje zamyslenie nad tým, či je naozaj potrebné akciu organizovanú súkromným podnikateľom podporiť obecnými peniazmi, sa stalo tretím najčítanejším článkom októbra. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 273-krát.

Devínska ocenila významné osobnosti

Nalejme si čistého Vo štvrtok 10. 10. 2019 sa v Istra Centre konalo slávnostné zasadnutie miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves. Dôvodom bolo odovzdávanie ocenení Devínskonovoveská holubica významným osobnostiam Devínskej Novej Vsi. Toto nové ocenenie prvýkrát získali štyri osobnosti, ktoré sa významným spôsobom pričinili o rozvoj alebo reprezentáciu našej mestskej časti. Táto téma sa stala druhým najčítanejším článkom v októbri. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 306-krát.

Nalejme si čistého vína

Nalejme si čistého Najčítanejším článkom mesiaca októbra bola moja polemika s názormi poslanca miestneho zastupiteľstva Jozefa Tittela týkajúca sa plánov bývalého starostu Milana Jambora na výstavbu parkoviska na trase na Ulici Milana Marečka. V diskusii pod článkom ma pán Tittel obvinil z vedenia negatívneho spôsobu politiky. Myslel tým moje verejné upozorňovanie na javy v Devínskej Novej Vsi, ktoré považujem za nesprávne. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 393-krát.

Dom so zelenou strechou v DNV – rozhovor s majiteľmi

Tretí najčítanejší článok od začiatku minulého roku do konca októbra je rozhovor Jany Kočvarovej s rodinou Vilhanovou z júla 2019 o ich skúsenostiach s bývaním v dome so zelenou strechou v Devínskej Novej Vsi. Tento rozhovor je pokračovaním jej článku Ženy o zelených strechách a skutočne vás veľmi zaujal. Doteraz ste si ho totiž otvorili celkom 1 109-krát.

Iniciatívny blbec horší ako triedny nepriateľ

Zrušenie omše Iniciatívny blbec horší ako triedny nepriateľ. My skôr narodení si veľmi dobre pamätáme túto charakteristickú vetu z čias socializmu. Dávalo sa tým najavo, že je lepšie keď babrák nič nerobí, pretože aspoň nič nepokazí. Žiaľ, tentoraz som sa tým iniciatívnym blbcom stal ja. Kvôli mne sa neuskutočnila plánovaná svätá omša vo Waitovom lome. Zrušenie omše, jeho dôvody a reakcie Devínskonovovešťanov sú druhým najčítanejším článkom od začiatku roku 2019 do konca októbra. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 1 118-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

Najčítanejší článok minulého roku je s veľkým náskokom už od februára 2019 informácia o tom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 686-krát.

 

Jeden komentár k “Nalejme si čistého vína”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *