Devínska Nová Ves od 6. 1. 2020 do 12. 1. 2020

Ján Žatko

Dárius Krajčír diskutoval na konferencii Urbansummit. Začala sa plesová sezóna. Spomíname na Antona Srholca. Aj o tom sa dozviete v nasledujúcom článku. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Pred štyrmi rokmi zomrel Anton Srholec

Pred štyrmi rokmi zomrel Anton Srholec, slovenský rímskokatolícky kňaz a salezián, spisovateľ a charitatívny pracovník, filantrop, zakladateľ resocializačného centra Resoty. Devínska Nová Ves mu bola veľmi blízka a tak isto on bol blízky nám, Devínskonovovešťanom. Počas pôsobenia farára Karola Moravčíka v Devínskej Novej Vsi tu často slúžil sväté omše a vypočul si aj mnoho slov o ľudských zlyhaniach v spovednici.

Začína sa plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi

V sobotu sa začala plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi. Tak ako každý rok, aj tentoraz otvoril plesovú sezónu reprezentačný ples devínskonovoveských matičiarov. Pokračuje sa 1. ročníkom farského plesu a poslednú januárovú sobotu sa môžete zabaviť buď na plese občianskeho združenia Devínska Inak, alebo na školskom plese ZŠ Pavla Horova. O februárových plesoch vás budem informovať neskôr.

Nalejme si čistého vína

Polemika poslancov Jána Žatka a Jozefa Tittela o spôsobe robenia komunálnej politiky. Ocenenie významných osobností Devínskej Novej Vsi. Otázniky nad tým, či má Devínska Nová Ves z obecných peňazí finančne podporovať Pivného Janka. To sú témy, ktoré vás v októbri 2019 na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Už od februára neohrozene vedie článok o plánovanej výstavbe Pri rybníku podporenej bývalým starostom Milanom Jamborom.

Magazín DTV nás informoval o

Čo o nás píšu iní

Toto sú plány magistrátu a starostov na rok 2020

urbansummitBratislavské noviny sa pýtali zvolených zástupcov v Bratislave, čo môžeme od nich čakať aj v tomto roku. Starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír sa vyjadril, že jeho cieľom je pokračovať v začatých a pripravovaných rekonštrukciách, pristúpiť k definitívnemu riešeniu čiernych stavieb v Devínskej Novej Vsi, ako i neustále zlepšovať poskytované služby tak, aby sme sa perspektívne mohli stať jednou z najmodernejších mestských častí.

Urbansummit opäť priniesol návod na zlepšenie života v Bratislave

urbansummitDruhý ročník konferencie Urbansummit sa konal počas novembra v Bratislave, a už druhýkrát bude jeho výsledkom aj súbor návrhov podložených názormi odborníkov.  Urbansummit mal dve časti. Prvou bola festivalová časť, druhou konferenčná časť. Jej súčasťou bolo 6 diskusných panelov, ktorých sa zúčastnilo 30 odborných rečníkov a 160 účastníkov. Medzi nimi bol aj starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. Informuje portál startitup.sk.

Menej áut v lese, opravené cesty pre cyklistov, nové mólo na rybníku či vyhliadka pre turistov. Podpora rekreácie a športu v lesoparku

urbansummitMarek Para na blogu Denníka N informuje o tom, čo nového urobili Mestské lesy v roku 2019 pre svojich návštevníkov.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi pokračuje 1. ročníkom Devínskonovoveského farského plesu. Vo štvrtok si môžete s Andrejom Vargom zacestovať na Maldivy a v nedeľu nezabudnite prísť s deťmi do Istra Centra. Čakajú ich tam snehuliačky Mily a Lily.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 026 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *