Devínska Nová Ves od 13. 7. 2020

Ján Žatko

Nad Devínskou Kobylou sa týči nová rozhľadňa. Cyklomost slobody je opäť otvorený. Konečne vieme, koľko zarábajú poslanci a starosta. Zoroslav Smolinský zaujal.  Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Obmedzené otváracie hodiny na pošte počas júla

Slovenská pošta v Devínskej Novej Vsi má z prevádzkových dôvodov počas júla 2020 obmedzené otváracie hodiny pre verejnosť. Presný rozpis otváracích hodín je na priloženej fotografii. Najbližšia otvorená pošta je v obchodnom centre Bory Mall. Tam je nepretržitá prevádzka denne vrátane nedele od 9.00 do 20.00.

Komáre nás opäť prekvapili

Žijem v Devínskej Novej Vsi už viac ako 30 rokov a za ten čas som si zvykol na spolužitie s malými nepríjemnými a otravnými potvorkami. Komáre jednoducho patria k Devínskej tak ako Devínska Kobyla alebo alúvium Moravy. Keď je ich však toľko, že sa prakticky nedá po vonku chodiť, tak je to problém.

Múzeum colníctva a finančnej správy opäť otvorené

Múzeum colníctva a finančnej správy, ktoré sídli v budove Mýtnice na Istrijskej 49 v Devínskej Novej Vsi, je opäť otvorené. V múzeu môžete vidieť rôzne exponáty, spoznať historický vývoj výberu mýta, cla a daní na našom území od najstarších čias až po súčasnosť. Múzeum je štandardne otvorené každý utorok a štvrtok od 9.00 do 17.00, počas leta bude k dispozícii aj v sobotu a v nedeľu od 10.00 do 18.00.

Odmeny poslancov a plat starostu sú zverejnené

Pri svojich stretnutiach s občanmi sa veľmi často stretávam s výčitkou, za čo vlastne my poslanci berieme také vysoké odmeny, keď oni nevidia výsledky našej práce. A prečo odmeny poslancov utajujeme? Priznám sa, ja som tiež nechápal, prečo na webe mestskej časti nie sú zverejnené výšky odmien poslancov a plat starostu.

Zoroslav Smolinský zaujal

Po niekoľko mesačnej „korona prestávke“ som počas júna 2020 opäť začal na blogu Týždeň v Devínskej pravidelne uverejňovať texty o Devínskej Novej Vsi. V júni si otvorilo blog Týždeň v Devínskej 7 882 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 11 964. Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali počas júna ale aj od začiatku roku 2020.

Letná akadémia ICHTYSu odštartovala

Občianske združenie ICHTYS ďakuje všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou na zorganizovanie Letnej akadémie a aj tým, ktorí zdieľali príspevky na sociálnej sieti a rozšírili okruh potenciálnych darcov. Letná akadémia ICHTYSu sa uskutoční vďaka 33 darcov, ktorých dary zdvojnásobila Nadácia Volkswagen Slovakia. Spolu sa tak vyzbieralo 2 354 €.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Udalosťou týždňa v Devínskej Novej Vsi bolo otvorenie novej turistickej rozhľadne na Devínskej Kobyle. Túto fotografiu zo slávnostného otvorenia rozhľadne zverejnila na FB stránke Devínska Nová Ves Miša Šimkovič.

Napísali o nás

Cyklomost slobody je nepoškodený a bezpečný. Opäť sa otvára verejnosti

Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi je bezpečný, môžu sa naň vrátiť cyklisti aj chodci. Potvrdil to statik, ktorý zhodnotil, že neprišlo k jeho poškodeniu, je bezpečný a prevádzkyschopný. Cyklomost konštruovaný pre peších, cyklistov a záchranné zložky bol po prejazde kamióna z bezpečnostných dôvodov uzatvorený a podrobený diagnostickej skúške. Informoval Bratislavský samosprávny kraj.

Výhľad na Alpy aj Zobor. Pozrite si novú vežu na Devínskej Kobyle

Pre verejnosť sprístupnili novú turistickú dominantu na Devínskej Kobyle. Vyhliadka v areáli bývalej raketovej základne je vysoká 21,26 metra, má hmotnosť 35 ton a na vrchol vedie 112 schodov. Návštevníkom ponúkne výhľad na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia aj na Zobor v Nitre. Píše denník SME.

Cyklomost slobody: Po stopách histórie

Bratislavská župa v roku 2011 odštartovala výstavbu mosta a 11. 8. 2012 bol sprístupnený verejnosti. Cyklomost slobody tak pred ôsmimi rokmi spojil Devínsku Novú Ves so Schlosshofom  ponad rieku Moravu. Ide o unikátne prepojenie regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás. Informoval Bratislavský samosprávny kraj.

Devínska Nová Ves očakáva

Aj tento týždeň pokračuje premietanie letného kina v Istra Centre. V Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku si môžete užiť Letný podvečer s komornou hudbou. No a priaznivci Senzusu si určite nenechajú ujsť príležitosť zabaviť sa pri ich vystúpení v reštaurácii Pegas.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 106 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *