Komunitná záhrada v DNV priniesla už druhú úrodu

komunitná záhrada
Terézia Lenczová

Začalo to letnou iniciatívou mladých ľudí v roku 2017, ktorí túžili urobiť kus dobra pre lepší svet. Aj vo farskej záhrade v Devínskej Novej Vsi objavili, že jej revitalizáciou sa otvorí niečo užitočné a pekné. A naozaj otvorilo. Už v roku 2018 si 6 rodín (teraz už 9) na spôsob Pilgrim Fathers v Amerike vytváralo hriadky, sadili nové stromy, kry, kvety. Vznikla komunitná záhrada.

píše: Terézia Lenczová

Komunitná záhrada nás v roku 2019 naozaj prekvapila bohatou úrodou jahôd, ríbezlí, malín, zemiakov, rajčín, či rôznych druhov tekvíc… Mali sme si čo vymieňať. Neskoré večery vítali svojich obrábateľov, ktorí sú zamestnaní, nádherným západom slnka, nádherným pokojom. Soboty, keď sa dá robiť už od rána, boli plné slnka a pohody. Deti majú v hornej časti záhrady svoj „detský raj“: trampolínu, pieskovisko, stromovú preliezačku, a špeciálne pre nich tam boli kríky obsypané malinami.

Tak sme všetko, čo nám narástlo, s radosťou pozbierali, záhradu pripravili na zimu, a teraz sa tešíme na jar, keď nás slniečko vytiahne do láskyplného kontaktu s prírodou, so zemou.

Ďakujeme pánovi farárovi Andrejovi Kalamenovi za veľkoryso poskytnutú vodu a techniku na kosenie trávy a všetkým nadšencom, ktorí boli ochotní pokosiť veľké plochy záhrady.

komunitná záhrada

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *