Čím sa bude zaoberať Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky

Ján Žatko

Jeden z čitateľov blogu Týždeň v Devínskej ma vyzval, aby som informoval o čom a s akým výsledkom rokujú komisie miestneho zastupiteľstva. Informácie zverejnené na oficiálnom webe mestskej časti sa mu zdajú pre bežných občanov príliš nedostatočné. Pokúsim sa vám teda priniesť viac informácií, aspoň z komisií, ktorých som sa zúčastnil. V utorok 3. 9. 2019 bude rokovať Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky.

píše: Ján Žatko

Verejný poriadok

Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky má na programe svojho zasadnutia hneď niekoľko zaujímavých bodov. V oblasti verejného poriadku bude určite zaujímavá informácia o činnosti mestskej polície na území Devínskej Novej Vsi a incidentoch zaznamenaných doteraz kamerovým dohľadovým centrom. Komisia sa bude zaoberať aj porušovaním verejného poriadku najmä osobami bez domova a o rokovaniach, ktoré pracovníci miestneho úradu absolvovali k tejto problematike a aj o návrhom na zlepšenie situácie. Nie príliš príjemnými bodmi budú určite dva konkrétne podnety týkajúce sa občianskeho spolunažívania v objektoch P. Horova 11 a P. Horova 28.

komisia na ochranu

Pozemné komunikácie

V oblasti pozemných komunikácií bude komisia rokovať o podnetoch na realizovanie opráv a dopravného značenia. Okrem iného sa bude hovoriť aj o zákaze vjazdu nákladných automobilov na Opletalovu ulicu. Dôležitou bude aj diskusia o parkovacej politike na území našej mestskej časti. Členovia komisie budú diskutovať aj o rozpočtových prioritách komisie na rok 2020.

komisia na ochranu

Čas a miesto zasadnutia komisie

Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky zasadá v utorok 3. 9. 2019 od 17.00 v sobášnej miestnosti Vily Košťálová na Novoveskej 17. Zasadnutie komisie je verejné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *