Devínska Nová Ves od 26. 8. 2019 do 1. 9. 2019

Ján Žatko

Začína sa nový školský rok. Diskusie okolo plánovanej výstavby ubytovne na Opletalovej ulici neutíchajú. Rozhovor s Fedorom Čiamporom. Deväť rokov od masakra v Devínskej Novej Vsi. Aj o tom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Zbierka školských pomôcok

školský rokMestská časť Devínska Nová Ves už štvrtýkrát usporiadala zbierku nových alebo použitých školských pomôcok pre školopovinné deti z Devínskej Novej Vsi. Kto mal záujem pomôcť deťom zo sociálne slabších rodín, mohol priniesť školské pomôcky do konca minulého týždňa na Miestny úrad Devínska Nová Ves počas úradných hodín.

Pozvánka na Matičný guláš

V nedeľu 1. septembra je Deň ústavy. Devínskonovoveskí matičiari už tradične pozývajú pri tejto príležitosti všetkých záujemcov na Matičný guláš. Podával sa v nedeľu popoludní v areáli Tarzanie pri Cyklomoste slobody.

Petičný výbor žiada zmenu stanoviska komisie k výstavbe ubytovne

O plánovanej výstavbe ubytovne na Opletalovej ulici sa už na tomto blogu písalo niekoľkokrát. Tak isto aj o petícii proti jej výstavbe, ktorú podpísalo 841 osôb. Pod vplyvom petície ale aj na základe postoja mestskej časti investor prepracoval projekt. Ten bol predmetom rokovania Komisie výstavby a životného prostredia 30. mája 2019. Komisia prepracovaný projekt odobrila. Petičný výbor má voči spôsobu, akým prebiehalo prerokovanie tohto bodu na májovej komisii námietky, s ktorými sa obrátil na členov komisie.

Tri piliere výchovno-vzdelávacieho programu na ZŠ Pavla Horova

školský rokZákladná škola, Pavla Horova 16, Bratislava je plne organizovanou, bezbariérovou školou rodinného typu s takmer 30 ročnou históriou. V posledných rokoch má výchovno-vzdelávací program postavený na 3 základných pilieroch: cudzí jazyk – šport – ekológia. O svojej škole píše pred začiatkom školského roku jej riaditeľ Mgr. Miloš Marko.

Čo píšu o nás iní

Virológ Fedor Čiampor o rozmnožení kliešťov aj o prasacej chrípke: Sú všade

Devínskonovovešťan Fedor Čiampor, ktorý sa celý život venuje vírusom, v rozhovore pre Plus 7 dní prezradil, ako „vznikol“ AIDS a prečo sa nedarí vyvinúť proti nemu liek. Vedec, ktorý si od roku 2015 užíva zaslúžený dôchodok, nám vysvetlil, čo sú to vírusy, ako sme na tom s vybavením proti možnej pandémii chrípky, a na smutnom príbehu svojho známeho vysvetlil, prečo prírodu nemožno oklamať.

Na prihraničnom rakúskom zámku Schloss Hof budú Slovenské dni

Počas blížiacich sa slovenských štátnych sviatkov bude v rakúskom zámockom komplexe Schloss Hof neďaleko Bratislavy špeciálny program 31. augusta, 1. a 15. septembra. Informuje portál Dobré noviny.

Kristína musela po masakri v Devínskej Novej Vsi navštevovať psychológa: Harman mi zastrelil kamaráta       

Denník Nový čas spomína spolu s obyvateľmi Devínskej Novej Vsi na tragické udalosti spred deviatich rokov.

Región Záhorie: Prečo je stvorený pre cyklistov?

Najzápadnejší slovenský región ponúka cyklistom viacero cyklotrás. Jednou z nich je nenáročná trasa nazývaná ako trasa Nivou Moravy. Vedie popri rieke Morava z Bratislavy do Skalice a je vhodná pre všetky vekové kategórie. Na trase, ktorá začína v Devínskej Novej Vsi a pokračuje cez Vysokú pri Morave, Záhorskú Novú Ves, Gajary, Suchohrad do Malých Levárov, budete spoznávať nedotknutú prírodu s meandrami či mokraďami plnými vodného vtáctva. Približuje vám ju denník SME.

Ornitológovia s deťmi sčítavali na sídlisku hniezda belorítok, narátali ich 23

Ornitológovia spolu s deťmi sčítavali hniezda belorítok domových na sídlisku v Devínskej Novej Vsi. Tento rok narátali 23 hniezd, čo je rovnaký počet, ako bol vlani. Stúpol však počet zábran a plašidiel. Informoval o tom Michal Noga z Mestských lesov v Bratislave. Informuje portál dnes24sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Začína sa nový školský rok. Po prázdninách začínajú pracovať aj komisie miestneho zastupiteľstva. Otvorenie novej výstavy v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku. Burza detského oblečenia a športových potrieb. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 957 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *