Kobylky

pobyt
Denis Ružovič

Volebný zákon hovorí, že kandidujúci občan musí mať trvalý pobyt v mieste, kde kandiduje. Nehovorí však ako dlho.  V podstate si stačí zmeniť trvalý pobyt (stačí iba papierovo) aj deň pred voľbami. Taký človek však nemá a nikdy nebude mať vzťah k miestu, ktoré nie je jeho domovom. Tak sa stáva, že existujú ľudia typu „kobylka“, ktorí si účelovo pred voľbami menia trvalé pobyty.

píše: Denis Ružovič
autor kandiduje za starostu DNV     

Putujú a hľadajú okrsok hlupákov, ktorí ich zvolia. Keď sa zadarí sa napasú, keď nie, idú to skúšať ďalej, na iné miesto. Väčšinou sa to deje tak, že sa prihlásia na trvalý pobyt ku nejakému svojmu známemu. Po ich „presťahovaní“ sa kontaktne zviditeľňujú, rozdávajú lacné cetky (útok na najnižšie pudy) alebo majú reči typu, že všade boli, všetko poznajú, na všetko majú riešenia alebo že poznajú každý jeden kameň.

Ako tvrdím ja, vždy je treba sa poučiť z histórie. Tak všetkých prosím, spýtajte sa obyvateľov Karlovej Vsi a Dlhých dielov ako dopadli. Spýtajte sa na jeho meno, na celú jeho rodinu a na to, čo tam porobili. Vsadím sa, že keď zistíte, ako dopadla Karlova Ves a Dlhé Diely, hrnček aj dracena skončia v kontajneri a sľuby na smetisku dejín.

Poučme sa od iných.

Súvisiace články

 

 

Jeden komentár k “Kobylky”

  1. Denis Ružovič je jeden z mojich protikandidátov. Do dnešeného dňa som ho vnímal ako férového človeka. Jeho krok k napísaniu tohto blogu na jednej strane chápem a na druhej strane si myslím, že takýto spôsob prezentácie kandidáta vybočuje z doteraz férového chlapského boja o „priazeň“ voličov. V Karlovej Vsi som nikdy nekandidoval, ani nikdy nezastával žiadnu volenú funkciu. 16 rokov som sa angažoval v komunále v mestskej časti Bratislava – Dúbravka a niekoľko rokov som mestským poslancom v Zastupiteľstve Hlavného mesta. Vždy som konal v prospech obyvateľov, ktorí ma do funkcie zvolili. Pan Ružovič by si mal ako férový kandidát najskôr získať dostatok overených informácií ak už sa rozhodol takto verejne prezentovať. Je mi z toho smutno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *