Kam za vodou: Seebad Neusiedl am See

Ján Žatko

Krátkodobé ochladenie je už zdá sa za nami a čaká nás opäť horúci víkend. Podľa webu pocasie.sk by malo byť v Bratislave počas soboty aj nedele polooblačno a teplota by mala dosiahnuť až 32 °C. A tak vám po dvoch týždňoch opäť prinášam tip na osvieženie pri vode. Tentoraz som vybral návrh na prírodné kúpanie v Rakúsku – Seebad Neusiedl am See.

doplnené 22. 7. 2019 o možnosti prístupu

píše: Ján Žatko

Seebad Neusiedl am See – kúpanie ako pri mori

Seebad Neusiedl am See – kúpanie ako pri mori. Pod týmto názvom si môžete prečítať článok o prírodnom kúpalisku v meste Neusiedl am See na brehu jazera  Neusiedler See. Dozvieme sa v ňom okrem iného, že prvé kúpalisko mesto Neusiedl am See otvorilo už v roku 1927. Odvtedy prešlo niekoľkými úpravami a dnes je vybavené na špičkovej úrovni a ponúka všetko čo moderná rodina potrebuje pre relax a oddych. Priznám sa, že práve tento článok ma inšpiroval k tomu, aby sme sa pred rokom na toto miesto vybrali.

Neusiedl

Vodný raj pre deti

Nuž, od kúpania v mori to má síce ďaleko, ale inak ma prírodné kúpalisko v Neziderskom jazere, čo je slovenský názov jazera Neusiedler See, nesklamalo. Veľkou výhodou je obrovská trávnatá plocha, ktorá je tu k dispozícii. Môžete si užívať slnko, alebo sa schovať do tieňa košatých stromov. Podľa toho čo preferujete. Sú tu detské bazény, kde si vaše ratolesti naozaj prídu na svoje. Sú tu detské ihriská ale aj športoviská pre dospelých. Občerstvenie je zabezpečené v dvoch bufetoch a jednej reštaurácii. Ceny sú síce vyššie ako u nás, ale sporivejší si môžu doniesť stravu so sebou.

Neusiedl

Sklamaní plavci

Plavci budú s plávaním v jazere možno sklamaní. Aspoň ja som teda naozaj bol. Jazero je síce naozaj rozľahlé, ale hĺbka vody v ňom nepresahuje dva metre.  Nesmiete byť teda prekvapení, keď aj dvesto metrov od brehu je voda iba po pás. No a niekomu možno bude vadiť bahnité dno po celej ploche jazera.

Neusiedl

Kúpanie pre deti

Pre rodiny s deťmi je to však podľa môjho názoru naozaj veľmi príjemné miesto. Detské bazény, ihriská a štrkové pláže sú naozaj veľkým lákadlom pre deti. Meteorológovia hovoria, že nás čaká horúci víkend. Môžete ho stráviť napríklad na pláži v Neusiedl am See. Od Devínskej Novej Vsi je to iba 55 km. Celodenné vstupné pre dospelých je 5, 50 €, pre študentov a dôchodcov 4, 80 €. Za deti do 6 rokov zaplatíte 2,50 € a do 14 rokov 3, 60 €. Po 14.00 sú v každej kategórii zľavy. Bližšie informácie nájdete tu.

Neusiedl

doplnené 22. 7. 2019:

Ako sa tam dostať

 • Autom: 55km, cesta mimo rakúsku diaľnicu trvá menej ako 1 hodinu.
 • Autobusom: priama linka Slovak Lines odchádza v piatok, sobotu a nedeľu o 8:30, odchod naspäť o 18:40. Cena lístka 5 €, treba ho zakúpiť minimálne deň vopred. Je možná aj preprava bicyklov. Bližšie info tu.
 • Bicyklom: cez Cyklomost slobody, Bad Deutsch-Altenburg a Parndorf. Trasa je dlhá 45 km a za cca 2,5 hodiny by ste tam mali byť.

Janka Travelhacker o Neusiedler See

 

3 komentáre k “Kam za vodou: Seebad Neusiedl am See”

 1. Dobrý deň,
  zaujímalo by ma, či sa tam môže dostať človek, ktorý nie je práve motorizovaný?
  Zdraví
  Jana Matulová

 2. Fyzicky zdatnejší sa tam môžu vybrať aj na bicykloch cez Cyklomost slobody, Bad Deutsch-Altenburg a Parndorf. Trasa je dlhá 45 km a za cca 2,5 hodiny by ste tam mali byť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *