Freddie Mercury v Devínskej

Freddie Mercury
Ján Žatko

Istra Centrum nám v rámci premietania v letnom kine pripravilo na tento piatok filmovú aj hudobnú lahôdku. V piatok 19. 7. 2019 o 20.15 sa na nádvorí miestnej knižnice predstaví Freddie Mercury v oskarovom filme Bohemian Rhapsody. Vstup je zdarma.

píše: Ján Žatko

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody je životopisný film z roku 2018 o britskej hudobnej skupine Queen. Zobrazuje dobu pätnástich rokov od založenia rockovej hudobnej skupiny Queen až po koncert na Live Aid, šesť rokov pred smrťou speváka skupiny Freddieho Mercuryho. V hlavných úlohách hrajú Rami Malek, Ben Hardy, Gwilym Lee, Joseph Mazzello, Allen Leech a Lucy Boynton. Film režíroval Bryan Singer, ale pred koncom hlavného natáčania ho vystriedal Dexter Fletcher. Singer ale nakoniec zostal jediným uvádzaným režisérom kvôli pravidlám Directors Guild of America. Fletcher bol uvedený len ako výkonný producent filmu.

Freddie Mercury

Ocenenia

Film získal rôznorodé reakce od kritikov, ale zažil velký divácky úspech a bol nominovaný na rad cien. S rozpočtom okolo 50 miliónov dolárov zarobil celosvetovo viac ako 800 miliónov dolárov, čím sa stal siedmym najzárobkovejším filmom roku 2018 na svete a prvým v životopisnom a dramatickom žánri. V januári 2019 získal cenu Zlatý glóbus v kategóriách najlepší film a Rami Malek ako Freddie Mercury v kategórii najlepší mužský herecký výkon. Okrem toho bol nominovaný na Oscara v piatich kategóriách. V kategórii najlepší film síce neuspel, ale ďalšie štyri Oscary mu už neušli. Predstaviteľ Freddieho Mercuryho Rami Malek získal Oscara v kategórii najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe, ďalších Oscarov získal film v kategóriách najlepší strih zvuku, najlepší mix zvuku a najlepší strih.

Oficiálny trailer

zdroj: wikipédia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *