Kam za vodou: Prellenkirchen

Ján Žatko

Meteorológovia nám na víkend opäť predpovedajú tropické horúčavy. A tak je tu ďalší diel seriálu, ktorým vám prinášam tipy na strávenie pri vode v okolí Bratislavy. Dnes vám v seriáli Kam za vodou odporúčam využiť ponuku kúpaliska v rakúskej dedinke Prellenkirchen iba kúsok za Hainburgom.

píše: Ján Žatko

Erlebnisbad Prellenkirchen

Dnešný tip je pre tých, ktorí preferujú tiché prostredie, menej ľudí a komornejšiu atmosféru. Kúpalisko v malom rakúskom mestečku Prellenkirchen , ktoré má iba 1 500 obyvateľov,  je z  Bratislavy  len na skok. Tak ako je to zvykom pri všetkých rakúskych kúpaliskách aj tu všade vládne vzorná čistota. Areál nie je rozľahlý, ale je veľmi príjemný. Okolie bazénov tvorí udržiavaný trávnik a dá sa nájsť aj tieň pod mohutnými stromami. Kto preferuje väčšie pohodlie, môže si požičať ležadlo za zálohu 2  €. Výhodou je aj bezplatné parkovanie v tieni stromov  priamo pred areálom.

Prellenkirchen
Bazény sú obklopené rozľahlou zeleňou.

Bazény

Bazény s priezračnou vodou sú dva, väčší plavecký bazén a menší oddychový. Sú navzájom prepojené, takže sa dá prejsť plynule z jedného do druhého a pritom nevyjsť z vody. V oddychovom bazéne je hríb s prúdom a pre deti tobogan. Kúsok od týchto dvoch bazénov sa nachádzajú 2 malé detské bazéniky prepojené šmýkačkou.

Prellenkirchen
Plavecký bazén.

Stravovanie

Súčasťou kúpaliska Prellenkirchen je aj bufet s reštauráciou. Okrem klasických kúpaliskových rýchloviek typu hranolky s kečupom, vyprážané kuracie mäso v žemli alebo kopčeková zmrzlina si tu môžete aj príjemne posedieť a vychutnať vskutku príjemné jedlá.

Prellenkirchen
Bufet s reštauráciou.

Takmer ako doma

Vzhľadom na blízkosť kúpaliska od Bratislavy asi nie je prekvapujúce, že na ňom stretnete viac Slovákov ako domácich. Zodpovedá tomu napríklad aj taká maličkosť, že ponuka v reštaurácii je aj v slovenčine. S hlavným plavčíkom sa tiež v pohode dohovoríte, je to Slovák.

Prellenkirchen
Tobogan.

Vstupné

Areál je otvorený do 1. septembra denne od 9.00 do 19.00. Vstupné do areálu je veľmi prijateľné a zaujímavá je skutočnosť, že sa znižuje ak prídete na kúpalisko až popoludní. Celodenné vstupné pre dospelého je 5 €, po 12.00 4 € a po 16.00 iba 3 €. Podobne sa znižuje vstupné pre deti, študentov a seniorov 3 €/2,50 €/2 €.

Prellenkirchen
Detské bazéniky, pri našej návšteve práve prebiehala kontrola čistoty vody.

Ako sa tam dostať

  • Autom: z DNV 30 km, cesta mimo rakúsku diaľnicu trvá asi pol hodiny. Kúpalisko je zaujímavé aj pre tých, čo by si chceli ísť zaplávať po práci. Z centra mesta sa tam dostanete za 20 minút a môžete využiť možnosť zníženého vstupného 3 € pre dospelého.
  • Bicyklom: cez Cyklomost slobody a Bad Deutsch-Altenburg. Trasa je dlhá 25 km a za jednu až dve hodiny by ste tam mali byť. Podľa toho ako svižne pôjdete.
Roh plaveckého bazéna je vyhradený pre skoky do vody.

Ďalšie tipy na pobyt pri vode

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *