Devínska Nová Ves od 5. 8. 2019 do 11. 8. 2019

Ján Žatko

Futbalisti postúpili. Odišla Anastázia Veberová. Bola otvorená predajňa s čapovanou drogériou. Kozy na Devínskej Kobyle. Tip na horúce letné dni. O tom všetkom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Druhé kolo Slovnaft Cupu aj s FCL Lokomotíva DNV

futbalistiV sobotu 3. augusta odohrali futbalisti FCL Lokomotíva Devínska Nová Ves prvý zápas v Slovnaft Cupe v sezóne 2019/2020 proti účastníkovi 4. ligy Obecnému športovému klubu Láb. Pôvodne mali hrať na domácej pôde, ale kvôli nedávnej rekonštrukcii ihriska sa zápas presunul do Vysokej pri Morave. Devínskonovoveskí futbalisti zvíťazili 3 : 0 a postúpili do druhého kola Slovnaft Cupu.

Odišla Anastázia Veberová

V uplynulých dňoch od nás navždy odišla pani učiteľka Anastázia Veberová, ktorá bola v minulosti dlhoročnou predsedníčkou Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi, celkovo treťou v poradí od jeho znovuobnovenia na začiatku 90-tych rokov.

Pulito – predajňa s čapovanou drogériou

V Devínskej Novej Vsi bola otvorená predajňa Pulito s čapovanou ekologickou a bio drogériou a kozmetikou. Nájdete v nej všetko potrebné pre ekologickú starostlivosť o domácnosť. V predajni Pulito nájdete okrem pracích a čistiacich prostriedkov a prírodnej kozmetiky aj rôzny doplnkový ekologický tovar od bambusových zubných kefiek až po prírodné mydielka.

Kam za vodou: Prellenkirchen

Meteorológovia nám na víkend opäť predpovedajú tropické horúčavy. A tak je tu ďalší diel seriálu, ktorým vám prinášam tipy na strávenie pri vode v okolí Bratislavy. Dnes vám v seriáli Kam za vodou odporúčam využiť ponuku kúpaliska v rakúskej dedinke Prellenkirchen iba kúsok za Hainburgom.

Devínska Nová Ves opäť ponúka voľné vyhradené parkovacie miesta

Takmer 70 voľných parkovacích miest je k dispozícii v rámci aktuálnej verejnej ponuky na vyhradené parkovanie v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Týka sa to parkovacích zón na uliciach Eisnerova, Ivana Bukovčana, Jána Poničana, Jána Smreka, Štefana Králika a Pavla Horova. Informuje denník SME.

Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku

Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku je špecializovaným vedecko-dokumentačným pracoviskom Slovenského národného múzea. Vzniklo v roku 1996 z iniciatívy Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Vlády Chorvátskej republiky. Od roku 2006 sídli na Istrijskej 68 v Bratislave konkrétne v mestskej časti Devínska Nová Ves. V Učiteľských novinách bloguje Emanuel Orban.

Výstavba tunela Karpaty je plánovaná až po roku 2024

Výstavba tunela Karpaty v masíve Malých Karpát, ktorý má byť súčasťou bratislavského obchvatu, je podľa aktuálneho harmonogramu plánovaná po roku 2024. Hraničný úsek Devínska Nová Ves – štátna hranica Slovenska s Rakúskom je pripravovaný na neskoršie obdobie, keďže na rakúskej strane nie je ešte stanovené presné trasovanie nadväzujúcej S8. Informuje spravodajský portál teraz.sk.

Devínska Kobyla: Stepný kraj pomohli obnoviť kozy

Ešte pred 70 rokmi sa spodná časť Devínskej Kobyly podobala na step. Bola takmer holá, bez stromov, lebo ju využívali ako pastvinu. Potom s tým však prestali a ráz krajiny sa rýchlo zmenil. Pribúdali stromy a kríky, rozširoval sa les. Dnes táto cenná lokalita blízko Bratislavy opäť získava stepný charakter. Začali z nej odstraňovať nevhodné dreviny, no najmä – obnovili pasienok pre kozy. Je to aj ich zásluha, že sa miestu vracia pôvodná tvár a rozmanitosť života. Dozviete sa z denníka Pravda.

Kovarik: Zmeny teploty môžu znamenať aj kolaps tejto spoločnosti

Bratislava sa chystá na vyhlásenie stavu klimatickej núdze. Mestský splnomocnenec pre životné prostredie Andrej Kovarík tvdí, že v rámci prípravy na klimatickú zmenu bude treba regulovať dopravu, vymieňať cesty a fasády a upraviť brehy Dunaja. Bratislava má podľa neho obrovskú výhodu oproti ostatným mestám. Rozhovor s ním vyšiel v denníku SME.

Devínska Nová Ves očakáva

Aj počas tohto týždňa si môžete bezplatne zacvičiť v rámci programu Rozhýb sa v lete! V závere týždňa si môžete vybrať z viacerých kultúrnych podujatí – Mamma Mia! v letnom kine alebo koncert na hrade Devín alebo v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 952 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 5. 8. 2019 do 11. 8. 2019”

  1. Zdravim, vedeli by ste v buducich vydaniach zverjnit info ako bude prebiehat revitalizavia rybnika, pripadne vizualizaciu najblizsieho okolia?
    Vdaka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *