Kam za vodou: plávanie v rieke Morave

Ján Žatko

Počas letných prázdnin vám občas prinášam typy na pobyt pri vode. Doteraz to boli vždy bazény alebo prírodné jazerá v blízkosti Bratislavy. Dnes vám prinášam trochu netradičný typ. Možnosť osviežiť sa vo vodách, ktoré nám tečú priamo pod nosom v rieke Morave. Že sa to nedá? Ale dá. Čítajte ďalej.

píše: Ján Žatko

Moravský sumec

Ultramaratónec Jozef Rajchl organizuje plávanie v rieke Morave pre odvážlivcov už niekoľko rokov pod názvom Moravský sumec. Aj keď on sám tvrdí, že to nie je až také náročné, ako sa na prvý pohľad zdá, slovami:

Ak to dám ja, tak to dá každý.

Tento rok plánoval plávanie v Morave na 10. augusta. Z objektívnych príčin to nevyšlo a zatiaľ sa nevie, kedy bude náhradný termín. Našťastie vznikla nová iniciatíva, takže o možnosť ponoriť sa do vĺn rieky Moravy v tomto roku určite neprídete.

Morave
Štart Moravského sumca 2018 pod Cyklomostom slobody.

Dolu vodou s Kolečkom

Občianske združenie MTB Kolečko pod záštitou mestskej časti Devínska Nová Ves a starostu Dáriusa Krajčíra organizuje 29. augusta 2019 diaľkové plávanie riekou Moravou. Máte možnosť vybrať si z dvoch trás. Štart prvej je o 11.00 pod Marcheggským mostom a dĺžka je 10 km. Druhá začína spod Cyklomosta slobody o 12.00 a dĺžka je 5 km. Cieľ oboch trás je v Devíne nad Pamätníkom Železnej opony.

Morave
Moravský sumec 2018.

Podmienky účasti

Záujemci sa môžu prihlásiť emailom najneskôr do 25. 8. 2019 na adresu martindaniel@azet.sk. Štartovné 5 € sa platí na mieste štartu. Povinnou výbavou je plavecká bója, bez nej je štart zakázaný. Okrem toho organizátori odporúčajú neoprén, plavecké okuliare, plaveckú čiapku a topánky do vody. Pripomínajú, že sa vyžaduje dobrá plavecká zdatnosť a orientácia vo vode.

Povinná výbava: plavecká bójka.

Organizačné pokyny

Plávanie v úseku Marchegský most – Devín je v danom období overené. Odvoz osobných vecí z miesta štartu do cieľa bude zabezpečený. V cieli bude zabezpečené občerstvenie. Mapy štartu a cieľa a podrobný časový harmonogram podujatia zašlú organizátori na email po prihlásení.

Podujatie nie je pretekom. Počet účastníkov podujatia je limitovaný. V prípade nepriaznivého počasia a nevhodných plaveckých podmienok sa podujatie ruší.

Morave

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *