Je Milan Jambor už otrepaná téma?

Ján Žatko

Dnes uvádzam novú rubriku – fotografia týždňa. Zjavuje sa tu aj pre niektorých už otrepaná téma – kriminálnik vo vedení Senecia. Devínska Nová Ves hľadá miestneho kontrolóra. Aj o tom sa dozviete v nasledujúcom prehľade udalostí za uplynulý týždeň. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Dieťa v ohrození spoznáš ľahko

otrepaná témaV ostatnom článku (Aký má vplyv na vývoj detí riziková rodina?) sme písali o prvej polovici nášho prieskumu, ktorým sme mapovali, ako by ľudia reagovali, keby stretli rodinu/dieťa v ohrození. Náš prieskum začal otázkou, či ľudia vo svojom okolí stretli rodinu v ohrození a čo si pod tým pojmom myslia. Teraz sa posunieme ďalej a na základe prieskumu sa pozrieme na to, ako ľudia reagujú na potenciálne ohrozené dieťa a aké znaky by mali sledovať, aby takéto dieťa neprehliadli. Píše OZ ICHTYS.

Devínska hľadá miestneho kontrolóra

otrepaná témaNa prvom tohtoročnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva 12. 02. 2020 sa zúčastnilo 8 poslancov. Ospravedlnili sa Andrej Kovarík, Zoroslav Smolinský, Jozef Tittel a Veronika Veslárová. Jeden z najdôležitejších bodov zastupiteľstva bolo  vyhlásenie voľby miestneho kontrolóra.

Nebudem ticho, kým kriminálnik neodíde z vedenia Senecia

otrepaná témaSlovník súčasného slovenského jazyka definuje pojem kriminálnik nasledovne: „trestaný človek; kto sa vyznačuje zlými charakterovými a morálnymi vlastnosťami, darebák, ničomník (často v nadávke)“. Nuž, minimálne prvá časť definície sedí na bývalého starostu Milana Jambora, keďže bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin korupcie. A takýto človek je už rok na čele správnej rady neziskovej organizácie Senecio, zriadenej mestskou časťou Devínska Nová Ves! Niekto by mohol povedať, že je to už otrepaná téma…

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Vynikajúca viditeľnosť a skvelá fotografická technika umožnila Tomášovi Hulíkovi urobiť takýto záber. V pozadí rakúsky Schneeberg (2 076 m. n. m.) a v popredí Devínska Nová Ves. Vzdialené sú od seba 106 km. Zverejnené 18. februára na Tomas Hulik Photography.

Napísali o nás

Devínska Nová Ves plánuje vybudovať obchvat priemyselnej zóny

Devínska Nová Ves plánuje vybudovať obchvat priemyselnej zóny. Momentálne prebieha k projektu pripomienkové konanie, čo znamená, že sa majú k nemu vyjadriť všetky dotknuté subjekty. Dobudovaním obchvatu v Devínskej Novej Vsi sa presunie osobná aj nákladná doprava na diaľničný privádzač a odbremení najmä ulice Jána Jonáša a Opletalovu. Informuje denník SME.

Čorejová vyrovnala rekord SR starších žiačok na 60 m

Nádejná Tereza Čorejová z Devínskej Novej Vsi  pretavila výbornú formu v tohtoročnej halovej sezóne do ďalšieho slovenského rekordu v kategórii starších žiačok. Na mítingu Youth Athletics Indoor III v Ostrave vyrovnala  národný rekord Lenky Kršákovej na hladkej šesťdesiatke 7, 88 sekundy z februára 2006 v Bratislave. Čorejová zvíťazila o dve stotinky pred Adélou Tkáčovou. Informuje portál atletika.sk.

Žijú hlavne v trópoch, ale zapáčilo sa im aj na Devínskej Kobyle. Modlivky ohrozuje zmena biotopov aj úbytok pastvín

Modlivky sú viazané na krovinaté stráne, často s vápencovým podkladom, alebo na divoké lúky a pasienky východných Karpát. Oba druhy môžeme pozorovať napríklad na Devínskej Kobyle pri Bratislave. O modlivkách sa dozviete viac z Denníka N.

V Devínskej zaútočil bobor na psa. Je toto zubaté zviera nebezpečné?

Bobry môžete zazrieť na viacerých miestach v Bratislave. „Nasťahovali“ sa dokonca už aj k Chorvátskemu ramenu a Veľkému Draždiaku v Petržalke. Bežne sa tiež vyskytujú v Rusovciach, Čunove či Devínskej Novej Vsi. Hoci sú tieto chlpaté tvory mierumilovné a nezvyknú ľudí či iné zvieratá napádať, občas sa stane aj výnimočný prípad, podobne ako v Devínskej Novej Vsi. Informuje portál Bratislava.dnes24.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V utorok pochováme basu a definitívne sa skončí plesová sezóna. V sobotu rozhodneme o našej budúcnosti v parlamentných voľbách a hneď po nich môžeme vyspovedať primátora Matúša Valla, čo urobil za prvý rok primátorovania pre Devínsku.  Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 030 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *