Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 do 14. 10. 2018

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018
Ján Žatko

Zvolebnieva sa. Aj miestna volebná komisia už zverejnila definitívny zoznam kandidátov na starostu a poslancov miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi.  Anketa Bratislavských novín o starostoch mestských častí skončila fiaskom. Rozbehla sa nová petícia. Nechceme kontajnerovú ubytovňu na Kolónii. Petícia proti výrubu lesa na Devínskej Kobyle pokračuje, napriek tomu sa tam začalo rúbať. Čo zastaví honbu mocných za ziskom? Aká teda bola Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV 

Článok mesiaca september na blogu Týždeň v Devínskej

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 V septembri najviac zaujala čitateľov blogu Týždeň v Devínskej téma výrubu lesa na Devínskej Kobyle. Aj preto sa stal najčítanejším článkom mesiaca článok „Nedovoľme výrub stromov na Kobyle„, ktorý bol v septembri otvorený až 1 207-krát. Najčítanejším článkom vôbec stále bez ohrozenia zostáva článok „Bezočivosť protekčného občana“ ešte z mája, ktorý bol doteraz otvorený celkom 2 455-krát.

Zoznam kandidátov na starostu a poslancov

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 Miestna volebná komisia v Devínskej Novej Vsi zverejnila zoznam kandidátov na starostu  a poslancov miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves, ktorí sa budú uchádzať o hlasy voličov v komunálnych voľbách 10. 11. 2018. Zoznam obsahuje všetky údaje, ktoré budú uvedené na hlasovacom lístku. Komisia zaregistrovala všetkých päť uchádzačov o post starostu a 43 kandidátov na poslanca miestneho zastupiteľstva.

Kontajnerová ubytovňa pre stovky robotníkov na Kolónii

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 Stavebný úrad v Devínskej Novej Vsi verejnou vyhláškou oznámil začatie územného konania stavby s názvom „Ubytovňa – Opletalova ul.“ Podľa uvedeného materiálu má na Kolónii pribudnúť kontajnerová ubytovňa pre niekoľko stoviek robotníkov. S týmto zámerom nesúhlasí množstvo občanov Devínskej Novej Vsi, ktorí rozbehli proti nemu petíciu.

FCL VW DNV : FK Rača Bratislava 3 : 1

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 Lolo Moravec prináša reportáž z ostatného domáceho zápasu futbalistov Devínskej Novej Vsi. FCL VW DNV s malou pauzou spôsobenou tesnou prehrou 0 : 1 v Moste pri Bratislave, pokračuje vo víťaznom ťažení. Neprekazilo im ho ani aktuálne druhé mužstvo tabuľky FK Rača Bratislava, ktoré malo doteraz na svojom konte jedinú prehru a to s rezervou Slovana Bratislava, ktorému podľahli vysoko 5 : 0.

Škandál s predvolebnou anketou

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 Bratislavské noviny zverejnili zaujímavú sériu ankiet. Čitatelia mohli hlasovať za svojho favorita na starostu každej mestskej časti a primátora Bratislavy. K ankete bolo priložené upozornenie, že z každého počítača je možné hlasovať v každej ankete iba raz. Zároveň si redakcia vyhradila právo odrátať falošné hlasy kandidátom, ak sa zistí, že niektorí z kandidátov majú umelo navýšený počet hlasov. Anketa mala byť ukončená koncom toho týždňa. Bola však ukončená predčasne. Spôsobil to škandál s hlasovaním.

List štátnemu podniku LESY SR

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 Dobrota Pucherová z Ústavu svetovej literatúry SAV píše list štátnemu podniku LESY SR. Upozorňuje v ňom na to, že práve bola publikovaná správa Medzivládnej komisie o klimatickej zmene OSN, ktorá varuje, že už o 12 rokov planéta dosiahne kľúčové oteplenie o 1,5 stupňa Celzia, čo spôsobí extrémne suchá, lesné požiare, záplavy a nedostatok jedla pre stovky miliónov ľudí. V tejto súvislosti je mimoriadne dôležité zachovať lesy na čo najväčšej ploche a nie ich rúbať, tak ako sa to v súčasnosti deje na Devínskej Kobyle.

Pokračuje rekonštrukcia hlavných ťahov v DNV

Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018

Od pondelka magistrát pokračuje v opravách hlavných ťahov ciest v Devínskej Novej Vsi. Počas leta bola zrealizovaná rekonštrukcia časti privádzača do Devínskej Novej Vsi od Hornbachu  a úseku cesty pred železničnou stanicou. V októbri by mala nasledovať rekonštrukcia časti Opletalovej a Istrijskej ulice. Práce na Opletalovej ulici sa majú začať už v pondelok 15. októbra, práce na Istrijskej ulici o týždeň neskôr.

Magazín DTV nás 10. 10. 2018 informoval

V Devínskej Novej Vsi kandidujú za starostu piati uchádzači

V Devínskej Novej Vsi kandidujú za starostu piati uchádzači. Ako nezávislý mestský poslanec Peter Hanulík, miestny poslanec a zároveň predseda združenia Devínska Inak Rastislav Tešovič a IT špecialista Denis Ružovič. S podporou Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku kandiduje novinár Martin Bavolár, trojkoalícia SaS, Sme rodina a NOVA podporuje Dáriusa Krajčíra z miestneho úradu. Do miestneho zastupiteľstva kandiduje oficiálne 43 záujemcov, ktorí zabojujú o miesta v 12-člennom poslaneckom zbore. Informuje denník SME.

Mestskí policajti sa počas rannej kontroly zamerali na psičkárov

Mestskí policajti v stredu skontrolovali 19 majiteľov psov v troch mestských častiach Bratislavy, pričom u štyroch psov chýbala registračná známka. Kontrola prebiehala v ranných hodinách v mestských častiach Dúbravka, Karlova Ves a Devínska Nová Ves. Informoval spravodajský portál teraz.sk.

Predĺženie Saratovskej dostalo zelenú, počíta sa aj s električkou do Devínskej

Komfortnejšie dopravné prepojenie bratislavských častí Dúbravka, Lamač a Devínska Nová Ves bude realita vďaka predĺženiu Saratovskej ulice, ktoré aktuálne dostalo zelenú. Zástupcovia mesta sa dohodli na realizácii projektu s developerom Penta Real Estate, ktorému projekt pomôže v súvislosti s dostupnosťou budovanej štvrte Bory. Téme sa venuje portál reality.etrend.sk

Lesníci neplánujú na Devínskej Kobyle masívny výrub

Lesy SR nemajú v pláne vykonať na území bratislavskej Devínskej Kobyly masívny, a už vonkoncom nie necitlivý výrub lesov. V reakcii na petíciu proti ťažbe dreva v tejto oblasti to pre TASR uviedol Pavel Machava z komunikačného oddelenia Lesov SR. S ťažbou nemá problém ani riaditeľ správy chránenej krajinnej oblasti Peter Puchala. Téme sa venuje SME.

Devínska Nová Ves očakáva

Už od pondelka sa má začať rekonštruovať časť Opletalovej ulice. Do konca týždňa môžete požiadať miestny úrad o zabezpečenie kríkov, ktoré by ste chceli zasadiť na verejné priestranstvá. Vo štvrtok si môžete vybrať medzi prednáškou o Madeire a celosvetovou modlitbou ruženca. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 660 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

 

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 8. 10. 2018 do 14. 10. 2018”

  1. Predĺženie Saratovskej malo zelenú už v roku. 2007 . Ešte za Durkiho. Už vtedy z peňazí Penty či Opery. Dodnes sa vsak za 11 rokov tento zámer nepohol o krok ďalej.Niečo ako naše dialnice. Myslím že. to sú len oprášene sľuby. Neverím že sa do 4 rokovpodarí stavbu umiestniť.vysporiadať .SP ,VOS………UTOPIA!!!!!!!!!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *