Pokračuje rekonštrukcia hlavných ťahov v DNV

rekonštrukcia
Ján Žatko

Od pondelka magistrát pokračuje v opravách hlavných ťahov ciest v Devínskej Novej Vsi. Len pre pripomenutie uvádzam, že počas leta bola zrealizovaná rekonštrukcia časti privádzača do Devínskej Novej Vsi od Hornbachu  a úseku cesty pred železničnou stanicou. V októbri by mala nasledovať rekonštrukcia časti Opletalovej a Istrijskej ulice. Práce na Opletalovej ulici sa majú začať už v pondelok 15. októbra.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV     

Rekonštrukcia Opletalovej ulice

Podľa oznámenia na webovom sídle mestskej časti Devínska Nová Ves sa v pondelok 15. 10. 2018 začína rekonštrukcia vozovky na Opletalovej ulici od križovatky s Bystrickou ulicou  po ulicu Tehelňa obojsmerne. Predpokladané ukončenie prác v zmysle povolení je 21. 10. 2018. Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu. Premávka bude usmernená prenosným dopravným značením v zmysle prerokovaného a odsúhlaseného projektu organizácie dopravy. Práce budú realizované v dvoch  etapách a  budú prebiehať nielen počas víkendov ale aj počas pracovného týždňa.

Zmeny v MHD

Autobusy MHD linky 20, 25, 29 a 92 budú po Opletalovej ulici premávať bez obmedzenia. Zastávka „Bystrická“ bude počas prác v smere na ŽST Devínska Nová Ves premiestnená približne 35 m smerom za svoju stálu polohu. Zastávky „Panské“ budú počas prác obe premiestnené približne 70 m smerom k Volkswagenu.

rekonštrukcia
Opletalova ulica

Rekonštrukcia Istrijskej ulice

Ďalší pondelok 22. 10. 2018 sa začne s rekonštrukčnými prácami na Istrijskej ulici. Bude sa opravovať vozovka od vyústenia Novoveskej  po križovatku s Vápencovou ulicou obojsmerne. Predpokladané ukončenie prác v zmysle povolení je 29. 10. 2018. Oprava spočíva v odfrézovaní asfaltovej vrstvy vozovky a položení nového asfaltového krytu. Premávka bude usmernená prenosným dopravným značením v zmysle prerokovaného a odsúhlaseného projektu organizácie dopravy. Práce budú realizované v dvoch  etapách a  budú prebiehať nielen počas víkendov ale aj počas pracovného týždňa.

Zmeny v MHD

Autobusy MHD linky 20, 21, 29 a N21 budú po Istrijskej ulici premávať bez obmedzenia. Zastávka „Novoveská“ v smere do mesta bude počas prác v priľahlom jazdnom pruhu zrušená. Linka č. 21 obslúži namiesto zrušenej zastávky zastávku „Uhrovecká“. Zastávka „Novoveská“ v smere do Volkswagenu bude počas prác v priľahlom jazdnom pruhu premiestnená približne 145 m pred svoju stálu polohu.

rekonštrukcia
Istrijská ulica

Súvisiace články

Jeden komentár k “Pokračuje rekonštrukcia hlavných ťahov v DNV”

  1. Ako sol si pyta novu cestu ulica Bystricka ktora je v dezolatnom stave. Premavaju sa po nej neustale napriek zakazu nakladne auta a pracovnici firiem pracujucich pre Volkswagen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *