Devínska Nová Ves od 7. 9. 2020

Ján Žatko

Plávali sme dolu Moravou s Kolečkom.  Pri Hornbachu sa buduje bypass smerujúci do Dúbravky. Denova zverejnila jesenný harmonogram rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov. Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na Výšľap na Devínsku Kobylu 2020

Tento víkend sa uskutočnil už 14. ročník skvelého športovo-turistického vytrvalostného podujatia Výšľap na Devínsku Kobylu 2020. Šliapalo sa tak ako obyčajne z Devínskej Novej Vsi na Devínsku Kobylu a späť. Tentoraz bolo podujatie obmedzené iba na dennú časť. Účastníci mohli absolvovať toľko okruhov, koľko zvládli za 12 hodín. Touto spomienkou na výšľap spred dvoch rokov som pozval záujemcov na túto nevšednú akciu.

Harmonogram rozmiestnenia kontajnerov jeseň 2020

Štvrtý septembrový týždeň začne Denova s jesenným rozmiestňovaním kontajnerov na uliciach v Devínskej Novej Vsi. Až do polovice novembra budú na uliciach umiestnené každý týždeň tri veľkokapacitné kontajnery. Jesenné upratovanie domácností a dvorov sa teda môže začať. Harmonogram rozmiestnenia kontajnerov jeseň 2020 je uvedený v nasledujúcej tabuľke.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Pohľad z Cyklomosta slobody na plavcov vyrážajúcich na druhý úsek diaľkovej plavby po prúde rieky Moravy „Dolu vodou s Kolečkom“. Zdroj: MTB Kolečko.

Video týždňa

Ďalší víťazný beh Terezky Čorejovej. Podrobnosti na FB Igor Karol.

Napísali o nás

Medzi Devínskou Novou Vsou a Dúbravkou vznikne nové prepojenie

Medzi bratislavskými mestskými časťami Devínska Nová Ves a Dúbravka vznikne nové dopravné prepojenie. Nová cesta bude obchádzať okružnú križovatku tak, aby vodiči smerujúci z Devínskej Novej Vsi do Dúbravky nemuseli vchádzať do križovatky, ktorá je evidentne poddimenzovaná, keďže počas zmien v blízkej priemyselnej zóne je pravidelne upchatá, vodiči v nej ostávajú stáť a vznikajú kolóny. Informuje denník SME.

Trať z Devínskej Novej Vsi po hranicu s Českom zmodernizujú za 275 miliónov

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uzavreli zmluvu na modernizáciu železničnej trate medzi Devínskou Novou Vsou a slovensko-českou štátnou hranicou. Zmluvu vo výške takmer 275 miliónov eur podpísali s taliansko-slovenským združením stavebných firiem ICM S. p. A., Vicenza, ktorá je vedúci člen, a Váhostav – SK. Informuje portál aktuality.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň je v Devínskej opäť nabitý udalosťami. V stredu rokujú poslanci miestneho zastupiteľstva. Ak patríte do zóny A, tak si v piatok nezabudnite vyložiť pred dom vrecia so separovaným odpadom. No a v sobotu sa s akciami priam roztrhlo vrece. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 115 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *