Devínska Nová Ves od 6. 3. 2023

Ján Žatko

Viete o ktorý objekt ide? MDŽ je za nami.  Začal sa zber biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad. Návrat k behu naprieč Austráliou. Replika labyrintu z francúzskeho Chartres. Múzeum školstva a pedagogiky otvorené zatiaľ iba pre školy. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Biologicky rozložiteľný odpad zbiera OLO od tohto štvrtka

Hoci nočné teploty sa ešte pred pár dňami držali pod bodom mrazu, jarné práce na záhradách sa už začínajú. Aj OLO si to uvedomuje a začína s odvozom biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad. Svoju hnedú nádobu na tento druh odpadu môžete vyložiť na ulicu každý párny štvrtok.

Všetko najlepšie milé čitateľky k MDŽ

Milé čitateľky tohto blogu. S prvými jarnými dňami a s prvými kvetmi vykúkajúcimi z trávy prichádza aj váš sviatok – MDŽ. Ja viem, muži by k vám mali byť milí a pozorní počas celého roka a nielen tento jeden jediný deň. Ale verte mi, my sa snažíme, len niekedy na to trochu pozabudneme. Dovoľte mi teda, aby som vám všetkým poprial veľa šťastia, zdravia, lásky, pohody v osobnom živote, v rodine, ale aj úspechov v práci.

Fotografia týždňa

Viete o ktorý objekt ide? Foto: Ján Žatko.

Video týždňa

Tlačová beseda Jozefa Rajchla po návrate z behu naprieč Austráliou.

Dočítali sme sa v Devexe

Kenguru Man a tretí diamant

„Každý deň majú s Ľubošom rozdelený na etapy. Vstávajú podľa teploty. Dvadsať stupňov Celzia vyhovuje na budíček o šiestej, power koktail a úvodné štyri kilometre vždy iba chôdza. Telo sa musí pripraviť, strečing nesmie chýbať. Až potom Jožo kopne do vrtule.“ V najnovšom Devexe sa dočítate viac o behu Jozefa Rajchla naprieč Austráliou.

Napísali o nás

ŽSR pokračujú v projekte Devínska Nová Ves – Kúty – štátna hranica

V súčasnosti pokračujú práce na stavbe projektu „Devínska Nová Ves – Kúty – štátna hranica ČR/SR“. Na úseku stavby Devínska Nová Ves – Malacky sa uskutočňuje inžinierska činnosť za účelom vydania územných rozhodnutí a stavebných povolení. V súčasnosti sú vydané právoplatné územné rozhodnutia na úsek Devínska Nová Ves – Zohor vrátane stanice Zohor. V tomto úseku prebieha inžinierska činnosť pre stavebné konania. Uviedol portál teraz.sk.

TOP 5 divov Bratislavy, ktoré OHURUJÚ turistov: Mnohí miestni o nich ani nevedia!

Ak máte pri prechádzke Bratislavou oči otvorené, nájdete veci, o ktorých ste možno ani netušili, že existujú. Miesto zo skutočne magickou atmosférou nájdete vo Weitovom lome v mestskej časti Devínska Nová Ves. Lom v minulosti nazývali Devínsky kameňolom a bol súčasťou prvej bratislavskej vápenky. Labyrint je tu vytvorený ako replika známeho labyrintu z francúzskeho Chartres, ktorý sa nachádza v dlažbe gotickej katedrály. Všimol si portál bratislava.dnes24.sk.

Múzeum školstva a pedagogiky začalo ponúkať vzdelávacie programy pre školy

Múzeum školstva a pedagogiky, ktoré sídli v Devínskej Novej Vsi a pre verejnosť je zatiaľ zatvorené, začalo od januára ponúkať vzdelávacie programy pre školy. Ako priblížila pre TASR múzejná pedagogička Zuzana Kunšteková, programy sú určené pre žiakov prvého stupňa základných škôl a pre deti materských škôl v predškolskom veku. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Pokračujú úvodné rokovania komisií, tentoraz Komisia na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky. V sobotu Zóna bez peňazí aj Detská burza. V nedeľu detské divadielko. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 394 sledovateľov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *