Devínska Nová Ves od 5. 2. 2018 do 11. 2. 2018

Devínska Nová Ves od 5. 2. 2018Milí čitatelia,

prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 5. 2. 2018 do 11. 2. 2018. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu týždeň v Devínskej v tomto období. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad očakávaných udalostí v Devínskej Novej Vsi v najbližšom týždni.

Múzeum colníctva v Devínskej je otvorené

V Devínskej Novej Vsi pribudlo ďalšie múzeum. 26. januára 2018 tu otvoril prezident finančnej správy František Imrecze Múzeum colníctva a finančnej správy. V súčasnosti je otvorené každý utorok a štvrtok od 9:00 do 17:00 hod.

Komu vadí Týždeň v Devínskej?

DTV zrušila riadne zaplatenú a niekoľko dní bežiacu občiansku inzerciu vo videotexte týkajúcu sa blogu Týždeň v Devínskej. Prečo? Dozviete sa v článku.

Ples devínskonovoveských futbalistov

V Bonus Resorte v sobotu plesali devínskonovoveskí futbalisti. Pozvánkou naň bola spomienka na ich minuloročný ples spolu s videozáznamom.

Vraky na uliciach Devínskej Novej Vsi

Mestská polícia začala v spolupráci s miestnym úradom umiestňovať výzvy na odstránenie na dlhodobo odparkované autá alebo vraky na uliciach Devínskej Novej Vsi. V článku sa dozviete o ktoré autá konkrétne ide.

Čaká starosta a stavebný úrad na to, kým sa nejaké dieťa napichne na roxor?

Stavebník na stavenisku pred Lidlom aj naďalej porušuje stavebný zákon. Čo je ešte horšie, stavenisko je nezabezpečené a hrozí tam nebezpečie úrazu.

Magazín DTV

Magazín DTV nás informoval o pripravovanej oprave protipovodňového dosadacieho prahu na ceste Na hriadkach, presťahovaní archívu miestneho úradu do budovy mýtnice, výzve Západoslovenskej distribučnej spoločnosti na okliesnenie stromov,  pripravovanej výstavbe rozhľadne na Kobyle, žiackom plese na ZŠ P. Horova a na záver historik Jozef Klačka priblížil históriu budovy mýtnice.

Stavebná aktivita pri vstupe do Devínskej Novej Vsi poburuje obyvateľov

Spravodajský portál BratislavaDen.sk si všimol kritickú diskusiu obyvateľov Devínskej Novej Vsi o výstavbe objektu pred Lidlom, ktorú otvoril blog Týždeň v Devínskej článkom Čo vyrastie na vstupe do Devínskej?

Dobrá správa: Ťažba dreva vo Vydrici a na Devínskej Kobyle bola pozastavená

Článok v Bratislavských novinách o pozastavení ťažby dreva na Devínskej Kobyle na základe úspešných protestov verejnosti, starostiek Karlovej Vsi a Devína a starostu Dúbravky.

Je to samá diera a predsa to udrží vodu. Čo je to?

Zaujímavý blog Andrey Rúfusovej o riečnych nivách s krásnou fotografiou Devínskeho jazera od Tomáša Hulíka.

Devínska Nová Ves od 5. 2. 2018 do 11. 2. 2018 je za nami. Čo nás čaká v najbližšom týždni?

V utorok 13. februára 2018 sa končia fašiangy, obdobie plesov a zábav. V Istracentre bude pri tejto príležitosti od 19:00 tradičná fašiangová zábava Pochovanie basy.

V stredu 14. februára 2018 je Popolcová streda, v rímskokatolíckom liturgickom kalendári prvý deň pôstneho obdobia. Popolcová streda je dňom prísneho pôstu. Sväté omše v Devínskej Novej Vsi budú o 8:00 a 18:00.

V štvrtok 15. februára 2018 o 18:00 bude v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku na Istrijskej 68 prednáška prof. RNDr. Romana Aubrechta, PhD. Brány do strateného sveta, ktorú usporiada TIK DNV v spolupráci so Slovenskou geologickou spoločnosťou.

V nedeľu 18. februára 2018 o 16:30 bude v Istra Centre detské divadelné predstavenie Kráľ Šašo v podaní Theatre FORTISSIMO.

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog týždeň v Devínskej.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *