Čaká starosta a stavebný úrad na to, kým sa nejaké dieťa napichne na roxor?

starosta a stavebný úrad Na anonymnej stavbe na vstupe do Devínskej Novej Vsi pred Lidlom sa stále pracuje. Stavebník porušuje stavebný zákon a čo je ešte horšie, hrozí tam nebezpečie vážneho úrazu. Čo na to starosta a stavebný úrad?

Čudná výstavba

1. februára 2018 sme v článku Čo vyrastie na vstupe do Devínskej? upozornili na stavebnú aktivitu na vstupe do Devínskej Novej Vsi pred Lidlom. Neznámy stavebník tam začal stavať neznámu stavbu. Neznámy preto, lebo na stavenisku chýba tabuľa s údajmi potrebnými podľa stavebného zákona. Článok vyvolal búrlivú polemiku medzi obyvateľmi Devínskej Novej Vsi a dokonca si ho všimol aj portál BratislavaDen.sk.

Starosta a stavebný úrad nekonajú

V komentári k článku na FB stránke Devínska Nová Ves poslanec miestneho zastupiteľstva Michal Gašparík, okrem doplňujúcich informácií k projektu uviedol, že stavebný úrad v Devínskej Novej Vsi  upozornil na chýbajúce informácie a zabezpečenie stavby. Zásah stavebného úradu však ani po desiatich dňoch na stavenisku nevidno.

Hrozí nebezpečie vážneho úrazu

Dnes je situácia na stavenisku ešte horšia ako predtým. Stavebník stále porušuje stavebný zákon, ktorý mu ukladá za povinnosť označiť stavenisko s uvedením potrebných údajov o stavbe a účastníkoch výstavby. Tabuľa tam dodnes nie je. Môžete si povedať, porušuje síce zákon, ale mňa sa to netýka. Dobre, takýto postoj sa dá pochopiť. Ale priatelia, to čo sa tam dnes deje už prekračuje všetky medze!!! Na tabuľu sa môžeme vykašľať, lenže tam trčia z vykopaných základov špicaté oceľové roxory!!! Nezabezpečené!!! Žiadne oplotenie, žiadne zábrany, ale že úplne, úplne nič!!! Ja som neveril vlastným očiam, keď som to dnes videl!!!

Dokedy ešte?

To čaká stavebný úrad a starosta tejto mestskej časti na to, aby sa nejaké dieťa na ten roxor napichlo? Veď o tom už minimálne 10 dní viete od poslanca Gašparíka!!! A neurobili ste vôbec nič!!! Neuveriteľné, čo sa deje v tejto mestskej časti!!!

starosta a stavebný úrad
Takéto špicaté roxory trčia z výkopov na každom kroku a čakajú na hrajúce sa deti.

starosta a stavebný úrad

starosta a stavebný úrad

starosta a stavebný úrad

starosta a stavebný úrad

starosta a stavebný úrad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *