Devínska Nová Ves od 29. 7. 2019 do 4. 8. 2019

Ján Žatko

Bezplatné cvičenie pod vedením skúsených trénerov na čerstvom vzduchu. Grafický dizajnér Dodo Dobrík. Nová reštaurácia v DNV. Dom so zelenou strechou vás zaujal. O tom všetkom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Rozhýb sa v lete!

Počas tohto leta vám pravidelne prinášam tipy na ochladenie pri vode. Leto je však aj výborným obdobím na rozhýbanie svojho tela cvičením na čerstvom vzduchu. Preto vám dnes odporúčam do pozornosti program „Rozhýb sa v lete!“, ktorý vám prináša Workout Academy. Program podporila mestská časť Devínska Nová Ves a starosta Dárius Krajčír a zásluhou toho môžete navštevovať počas leta tieto tréningy zadarmo.

Viete kto je Dodo Dobrík?

DobríkŽijú medzi nami v Devínskej Novej Vsi. Významné osobnosti vedy, športu a kultúry. A nie je ich vôbec málo. O niektorých z nich ste sa už na tomto blogu niečo dozvedeli, o ďalších sa ešte určite dozviete. Dnes vám predstavujem kto je grafický dizajnér Dodo Dobrík. Devínskonovovešťan, ktorý ako prvý slovenský dizajnér nedávno získal svetoznáme ocenenie D&AD Awards.

Otvára sa nová reštaurácia PEGAS

V piatok 2. augusta 2019 bola otvorená nová reštaurácia PEGAS v areáli Ranča Ouzkých pri Hornbachu na adrese Vápenka 15 namiesto pôvodnej Maďarskej Csárdy. Noví majitelia ponúkali pri otvorení zdarma grilované kolená, rebrá a grilované kurence. Tak prečo to nevyužiť?

Čo vás najviac zaujalo v júli

Voľné miesta na miestnom úrade, tip na kúpanie v biobazéne Borovica Kamenný Mlyn a rozhovor s majiteľmi domu so zelenou strechou v Devínskej Novej Vsi. To sú témy, ktoré vás v júli na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali.

Letné vysielanie DTV

V rámci letného vysielania nám DTV priniesla polhodinovú reportáž z tohtoročného Festivalu slovenskej národnej piesne.

Všimli ste, že na Moste SNP je namaľovaný Most SNP?

To som skutočne netušil, že na zastávke autobusu č. 29 pod Mostom SNP smerom do Devínskej Novej Vsi, je vo vojenskej uniforme s množstvom vyznamenaní namaľovaný obyvateľ Devínskej Novej Vsi. O grafiti na Moste SNP píšu Bratislavské noviny.

Krajský súd v Bratislave sa už začal zaoberať prípadom vraždy starčeka

Krajský súd v Bratislave sa už začal zaoberať prípadom dôchodcu Gejzu K., ktorého na začiatku tohto roka Okresný súd Bratislava IV oslobodil spod obžaloby z minuloročnej vraždy jeho priateľa, rovnako dôchodcu Milana I. Tragická udalosť sa stala v januári minulého roka v jednom z bytových domov v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, kde Gejza K. mal svoju obeť viac ráz zasiahnuť strelami z pištole, ktorú mal v legálnej držbe.

Devínska Nová Ves očakáva

Aj počas tohto týždňa si môžete bezplatne zacvičiť v rámci programu Rozhýb sa v lete! No a v sobotu vás čaká naozajstná lahôdka – môžete si zaplávať v rieke Morave. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 938 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *